YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Keyakisar

Ferhat B. Odabaşı

Ekin Basım

%30 indirim
45,00 TL 31,50 TL
5 adet stoklarımızda

Romanda, olaylar, savaşlar, mücadeleler, ilişkiler İsa´dan önce 720-710 sularında geçiyor. O dönemde medler, en çok Asurlularla savaş halindedir. Asur İmparatorluğu´nda kral Asurbanipal´dir. Romanda Asur İmparatorluğu Kralları Sargon ünlülüğüyle ifade ediliyor. Romanda zaman zaman, Muşki, Med, Asur ilişkileri gündeme geliyor. Muşki, Ermenileri anlatan bir sözcük oluyor. Keyakisar, Eski Çağ Kürd tarihiyle, Mezopotamya tarihiyle ilgili olayları, ilişkileri dile getirmesi bakımından önemlidir.Zerdüşlüğün nasıl yaşadığın da bu romanda izlemek mümkündür.

Romanda sık sık Keya diye bir kavram geçiyor. ´Başkan´´ ´lider´ olarak anlaşılabilecek bir anlamı var. Keyakisar ise Keyaların Keyası anlamına geliyor. Kral. Bu med Kralıdır.Keyalar zaman zaman kral olara da anılıyor.

Okuduğum sayfalarda, Keya kavramını görünce, ´Keya ne zaman Kayakisar olmuş´ diye meraklandım. Romanı okumaya devam ettim. Roman çok sürükleyiciydi. Gelişmeler, ilişkilerin gelişmesi insanın merakını celb ediyordu. Romanı bırakamadım. Sonuna kadar okudum. 

Keyakisar, insanın uzun uzun düşündüren bir roman. Romanın her bölümünde insanı düşündüren ilişkiler var.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2016
Basım Yeri : Türkiye / Mardin
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 424
Barkod : 9786058361560

Kategoriler

Odakitap.com