Reklam
Reklam
Kızlarımızı Kur'an'a Göre Yetiştirirken - %30 indirimli  - Hatice Kübr

Kitap
Etiket Fiyatı
:
11,11 TL

İndirim
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
7,78 TL

Kategoriler
Özellikler
Stok Kodu :9786056635007
Boyut : 10.50x19.00
Sayfa Sayısı :135
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2016-03
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitabın Tanımı

Allah azze ve celle'nin bizlere indirdiği,pusula değerindeki ayetleri sayesindedir ki, bu dünya okyanusunda kaybolup gitmekten kurtuluyoruz.

Hidayet ve kurtuluşumuzun kaynağı olan ayet-i kerimelerinde Rabbimizin bize örtünmemizi buyuruyor. Bu emr-i ilahi de tıpkı namaz, oruç gibi ayetlerle farz kılınmış, Peygamberimiz aleyhissalatu vesselam tarafından ümmetin hanımlarına emredilmiştir.

Bu emrin sayısız hikmeti olduğunu biliyoruz, yaşayarak da görüyoruz. İnsanın gönül huzuru için, aile saadeti bakımından, toplum güvenliği açısından ve ümmetin arasında, kardeşlik duygusunun yerleşmesi noktasında en güzel davranış, kadın ve erkeğin birbirine saygılı bir mesafede durmasıdır. Bunun için de en uygun, erkeklerin gözlerini harama bakmaktan sakınması, kadınların tesettürlü olması ve gereksiz yere erkeklerin arasına karışmamasıdır.

Ne yazık ki ahir zamanda dinimizin emirlerinin hikmetini anlamaya çalışmak yerine nefsin emirlerine uymayı telkin eden bir anlayış mevcuttur. Her yandan çevremizi saran bu dünya görüşü bize kendi inancımıza göre yaşamayı zorlaştırmaktadır.

Fakat unutmamlıyız ki her çağda iman ehli bir takım imtihanlardan geçmiştir. Cennet ve Allah'ın cemaline kavuşmak, büyük bir mükafattır, onun için hiçbir fedakarlık fazla değildir.

Öyleyse bizler de çocuklarımızı bu fedakarlığa hazırlayalım ve böylece iki dünyalarında da kurtuluşa erişmelerini sağlayalım. Bu bizim en mühim anne babalık vazifemizdir.


Yorumlar
Oyunuz:
17.06.2019
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Yazarın diğer ürünleri