sadsad x
asdasd

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 30 Mart - Nisan 201

Köşe Bucak Dünya Dergisi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Dünya’yı sizin için Köşe bucak geziyoruz…

  Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 30. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.

  Çok az yerde bulup okuyabileceğiniz bir içerikle karşınızdayız. Prof. Dr Orhan Kural’ın kaleminden Doğu Timor.Dünya’nın en zorlu geçitlerinden biri olan Cape Horn’u Fırat Şahin yazdı.Turgut Karabacak Torosların endemik bitkilerini kaleme aldı. Star Wars daki usta yolda, Ahmet Saralı n gözünden. UV işığı altında pasaportlarımız. Mehpare Sözenerden maske, Benian Çulhaoğlundan Kolleksiyonların Efendisi, Camcılık ve daha fazlası 30. Sayımızda sizlerle buluşmak için bekliyor.

  Köşe Bucak Dünya Dergisi

  Seyahat ve Kültür-Sanat

  Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.

  2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç,Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.

  Gidilmesi zor coğrafyalar (Bermuda, Kiripati Butan) dergimizde yer aldı ve almaya devam edecek. Herkesin gittiği bildiği yerler ise farklı bakış açılarıyla dergimizde yer alıyor.
  Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında “Yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz,Derginin daimi yazarları arasında Mehpare Sözener, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mart 2017
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 21.5 x 30 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : Kuşe
  Sayfa Sayısı : 80
  Barkod : 3990000085692

  Katkıda Bulunanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.