sadsad x
asdasd

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 43 Mayıs - Haziran

Köşe Bucak Dünya Dergisi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bi dolu Dünya

  Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 43. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.

  Bu sayımızda geleneksel Filistin müziğini çalan ud üçlüsü kardeşler;Le Trio Joubran ile yaptığımız şöyleşi. Uzaklardan bir ülke Nikaragua, bizden ama az bilinen şehir Atmatı gezi yazıları. Tayland Bangkok’ta kapı girişinde Osmanlı Devlet arması bulunan Bang Uthıt Camisi. Tüm dünya’yı gezmiş tek Türk Orhan Kural ile Röportaj. Lavanta Hasatı, Kağıt,Yorgan ve daha fazlası…

  Keyifli okumalar

  Köşe Bucak Dünya Dergisi

  Seyahat ve Kültür-Sanat

  Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.

  2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç,Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.

  Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında “yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz,Derginin daimi yazarları arasında, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 21 x 30 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 80
  Barkod : 3990000049143

  Katkıda Bulunanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.