sadsad x
asdasd

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 56 Temmuz - Ağustos

Köşe Bucak Dünya Dergisi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bi Dolu Dünya
  Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 56. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.
  Editörümüz Afganistan’ı yazdı. Yazarımız Benian Çulhaoğlu, Tehlikeli ülkelere giderken nelere dikkat etmelisiniz yazısını kaleme aldı.Unesco Dünya Kültür Miras listesinde yer alan Malatya Aslantepe Höyüğü,Stocholm Oyuncak Müzesi,Anadolu Kartalı Tatbikatı,Hatay ilimiz,Sagalassos Antik Kenti,Savatra Antik Kenti,Herkesin gidemediği coğrafya DoğuTürkistan,Ağız ve Diş Sağlığımız,Türk Tarih Müzesi ve daha fazlası bu sayımızda…
  Köşe Bucak Dünya Dergisi
  Seyahat ve Kültür-Sanat
  Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.
  2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç, Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.
  Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında “yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz, Derginin daimi yazarları arasında, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Temmuz 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 21.5 x 30 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : Kuşe
  Sayfa Sayısı : 80
  Barkod : 3990000131873

  Katkıda Bulunanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.