sadsad x
asdasd
Kutsal Topraklarda Hava Satan Adam Yeni

Kutsal Topraklarda Hava Satan Adam

Kolektif

Livera Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bu tepelerden çiçekler toplamış ve bütün vadilerinden aşağı bakmış olan ben. O tepelerden aşağı cenazeler indiren ben, size bu dünyanın merhametten yoksun olduğunu söyleyebilirim.”

  Omer Friedlander ilk kitabı Kutsal Topraklarda Hava Satan Adam’daki öykülerde okurlarını bitmek bilmeyen savaşların hüküm sürdüğü bir coğrafyaya, Orta Doğu’ya götürüyor. Savaşa ve yaşanan acılara rağmen hayat dolu bu öykülerde çoğunlukla toplumdan dışlanmış, geçmişin ve ulaşıp ulaşamayacakları belirsiz bir geleceğin yükünü sırtlarında taşıyan birbirinden farklı karakterlerle tanışıyoruz. Bir ayakkabıcının, geceleri yüksek binalara, vinçlere ve kulelere tırmanan oğlundan aktivist annelere, Lübnanlı bir Şehrazat’tan yas tutan babalara kadar değişen bu geniş yelpazedeki karakterlerin gündelik hayatta etraflarına örülen fiziksel, politik ve dini sınırları aşma çabalarına tanıklık ediyoruz. Yer yer mizahî ve absürt masallar olarak nitelendirilebilecek bu öyküleriyle Friedlander bizlere, yaşadığımız hayatı hikâyeleştirme konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olduğunu gösteriyor. David Grossman ve Etgar Keret ile kıyaslanan Friedlander’in öyküleri, gelecekte adından sıkça söz ettirecek gerçek bir hikâyecinin doğuşunu muştuluyor. 

  Bu denli genç ve böylesine bilge bir yazara ender rastlanır… Mükemmel bir ilk kitap.”

  Ha Jin 

  Friedlander masal ve gerçekliği fevkalade yaratıcı yöntemlerle harmanlıyor. Trajik ve absürt arasındaki o hassas dengeyi tekrar tekrar sağlamayı başarıyor.” 

  Sigrid Nunez

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Kasım 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13,5 x 19,5
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 240
  Barkod : 9786057170378

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Nuray Önoğlu

  Yazar Adı
  Kolektif

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.