YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Kuyucaklı Yusuf

Bütün Yapıtları

Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yayınları

%35 indirim
9,00 TL 5,85 TL
490 adet stoklarımızda

"Bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Bu da karısı idi. Muazzez'in varlığı Yusuf için büyük, boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi, fakat onun yokluğu müthişti. Onun bu kadar sebepsiz yere, bu kadar insafsızca Yusuf'un hayatından koparılması çıldırtacak kadar acı idi. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya muktedir olamayacağını sanıyordu."

Kuyucaklı Yusuf Türk edebiyatının belki de en romantik kahramanıdır. Hayatın ve insanların zalimliği karşısındaki naif duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerlerken, bir yandan da yaşadığı lirik aşk hikayesinin kahramanı olarak edebiyat tarihinde yerini almıştır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 222
Barkod : 9789750800016

Katkıda Bulunanlar

Editör
Ayfer Tunç

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

Sabahattin Ali romanı ve konusu itibari ile anlattığı 1900'lü yılları ... ve toplumsal yapıdaki sınıfsal ve sosyal ayrılıkları o kadar güzel betimlemiş ki kendinizi adeta baş kahraman "Kuyucaklı Yusuf" olarak olayların içinde buluyorsunuz. Sabahattin Ali'nin bugün bile bu güncelliği koruması günümüz itibari ile zaman değişse de sosyal ve sınıfsal ayrılıkların devam ediyor olmasında saklı ... Varlığında değeri bilinmeyenlere saygıyla ...

H
Halil İbrahim Kaşut  -   15.08.2016

Sadece Sabahattin Ali'nin değil, Türk romanın da en güzel örneklerinden biri

E
Ercan Ertem  -   15.01.2017
Odakitap.com