YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Leonardo Da Vinci Sanat ve Bilim

Kolektif

Boyut Yayın Grubu

%25 indirim
21,00 TL 15,75 TL
Tükendi

Rönesans’ın şifreleri çözülüyor, Çağları Aşan Dahi Leonardo

Tüm zamanların en büyük dahisi olarak kabul edilen Leonardo’nun yaşamından eserlerine, bilimsel ve teknolojik çalışmalarından eskizlerine kadar büyük sanatçı hakkında her şeyi içeren “Leonardo/Sanat ve Bilim” kitabı Boyut Yayınları imzasıyla çıktı.

“Leonardo/Sanat ve Bilim” kitabı Floransa’nın Vinci kasabasında gayrimeşru bir çocuk olarak doğan Leonardo’nun nasıl olup da “çağları aşan dahi” unvanını kazandığını inceliyor. Bu yolda yaşadıkları, ilgileri, merakları ile tüm çalışmaları, çağdaşlarının eserleri ve dönemin kültür, sanat ve siyaset atmosferiyle birlikte ele alınırken büyük sanatçının kusursuz bir profili ortaya çıkıyor.

Toplam 260 resim, temalar ve kişiler üzerine derinleştirmeli şemalar ve kronolojik bilgilerle desteklenen kitap Leonardo Da Vinci özelinde İtalyan Rönesans’ının tüm karmaşıklığını gözler önüne seriyor.
Eskizlerinden kodekslerine, bilimsel meraklarından dönemin iktidar sahipleriyle ilişkilerine kadar Rönesans döneminin ve Leonardo’nun şifresini çözmek için eksiksiz bir başvuru kitabı.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 22,00 x 22,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 142
Barkod : 9789752311466

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Zeynep Nazan Tezcan

Editör
Nil Yüzbaşıoğlu

Kapak Tasarım
İbrahim C. Yılgaz

Genel Yayın Yönetmeni
Bülent Özükan

Hazırlayan
Erdem Aksoy
Hazan Koltuk

Odakitap.com