YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Luteryen İman İkrarları Işığında Temel Hristiyan İnancı  Cep Boy

Der Kleine Katechismus (1529).

Kolektif

GDK Yayınları

%40 indirim
8,00 TL 4,80 TL
5 adet stoklarımızda

"Sen neye iman ediyorsun ya da senin iman ikrarın nedir?” sorusuna nasıl bir cevap veriyorsunuz?

Bu kitapçıkta tüm Hristiyanların paylaştığı üç evrensel iman ikrarı ve Luteryen Kilisesi’nin en önemli öğretisini içeren iki yazı da yer almaktadır: Martin Luther'in ünlü “Kısa Hristiyan İlmihali” (1529) ve “Augsburg İman Bildirgesi” (1530).

Kısa Hristiyan İlmihali ve Augsburg İnanç Bildirgesi bir mezhebin ya da grubun özel öğretileri değildir. Bunlarda evrensel Hristiyan İnancı açıklanmaktadır. Kısa İlmihal, genç yaşlı, küçük büyük demeden her imanlının her zaman okuyup öğrenmesi ve üzerinde düşünmesi için yazılmış uygun ve faydalı bir kitapçıktır. Augsburg İnanç Bildirgesi ise Reformasyon zamanında belli bir tarihî durum nedeniyle yazılmış bir bildirgedir ama günümüz insanı için de güncel ve önemli bir metindir.

Bir insanın hayatını nasıl yaşaması gerekir? Son günde, yargı gününde, Mukaddes Allah'ın önünde insan nasıl dayanabilir? Bunlar, Allah'a inanan insan için en önemli sorulardır. Bu hayatta bizi koruyan, yönlendiren ve ebedî Kurtuluşu sağlayan Elçisel Hristiyan İnancı nedir, diye sormak gerekmektedir. Bu kitapçıkta bulunan iman ikrarları ve inanç bildirgeleri bu ve benzeri sorulara sağlam ve güvenilir cevaplar vermektedir. 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2010
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 11,00 x 17,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 153
Barkod : 9789786055732

Katkıda Bulunanlar

Odakitap.com