YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Madam Bovary

Gustave Flaubert

İletişim Yayınevi

%25 indirim
33,00 TL 24,75 TL
14 adet stoklarımızda

Madam Bovary, 19. yüzyıl Fransız kadınının kıstırılmış hayatını ve iç dünyasını oldukça şeffaf bir şekilde ele alırken, dönemin kadın erkek ilişkilerine de ayna tutan bir başyapıt.

Vasat bir doktorla evlendikten sonra boğucu taşra yaşamı içinde sıkışıp kalan genç ve güzel Madam Bovary, mutsuzluğu bir kader olarak kabul etmeye razı olmaz. Büyük hayalleri, hayattan büyük beklentileri vardır; okuduğu romanlardaki tutkunun ve romantik fantezilerin özlemiyle yaşar ve aradığı ideal aşkı bulmak için çıktığı yolda hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz. Madam Bovary’nin bu mücadelesini ve sürüklendiği çıkmazı anlatan roman, tutkulu bir hikâyenin gerisinde evlilik, cinsellik ve zenginlik kavramlarını sorguluyor. 1857’de ilk kez yayımlandığında büyük yankı uyandıran, toplumun din ve ahlak anlayışını sarstığı gerekçesiyle yasaklanmaya çalışılan Madam Bovary, 19. yüzyıl Fransası’nın ahlak anlayışına ve burjuva değerlerine karşı güçlü bir eleştiridir.

“Şairler nasıl bahara şükran duyuyorsa, romancılar da Flaubert’e öyle şükran duymalıdır. Onunla her şey yeniden başlar.”

- James Wood

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2013
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 431
Barkod : 9789750513435

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Samih Tiryakioğlu

Kapak Tasarım
Suat Aysu

Düzelti - Redaksiyon
Öykü Elitez

Genel Yayın Yönetmeni
Murat Belge

Katkıda Bulunan (İçerik)
Hüsnü Abbas
Hasan Deniz

Hazırlayan
Bahar Siber
Güneş Akkor
Emrah Serdan

Odakitap.com