sadsad x
asdasd

Manisa’ya Değer Katanlar

Kadir Keskin

Erguvan Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kadir KESKİN Manisa’da bir ilke öncülük etmek üzere kaleme aldı. Yazdıkları için hiçbir iddiası yok. Sadece öncü, bundan sonra daha iyiyi yapacakların öncüsü. Daha iyiyi yapacak ehli ilim, ehli irfan ve ehli kalemlerin eleştirisine açıktır kapısı.

  İnsan bir ömür hayatın yükünü taşır, bazıları da lokomotif gibidir başkalarının da yükünü taşır. İnsanın yükü, ihtiyaçlarının belasıdır. Bunun için bir ömür çırpınır durur. Çoğu ihtiyacını başkalarının hizmetiyle karşılar. Bazıları da İhtiyaçlarını rahatlıkla karşılamaya başlayınca başkalarını unutur, nefsi onu dünya ziynetlerinin peşinden koşmaya zorlar, elde ettikçe bencilleşir. Bencilleşme arttıkça toplumun dokusu ve toplumsal ilişkiler bozulur, diğerkâmlık ölür. Bu tip insanları Yusuf Hashacip Kutatgu Bilig’de şöyle uyarır: ”Dünya Malı ne kadar toplanırsa toplansın, tükenir biter; söz yazıya geçirilince dünyayı dolaşır. Bak! İnsan doğdu, öldü, sözü kaldı. Dikkat et! İnsan gitti adı kaldı!”

  Elinizdeki bu çalışma, Manisa’ya değer katan, toplumsal hayatı hizmetleriyle güzelleştirip kolaylaştıran bu değerleri tarihe not düşmek, Rahmeti Rahmana kavuşanları hatırlatmak, hayatta olanları tanıtmak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Unutulanlar vardır, hak ettiği ölçüde kaleme alınamayanlar olmuştur. İki yılı aşan pandemi süreci yazarın daha iyisini yazmasına imkân ve ortam bulması mümkün olmadı. Yaşının ilerlemesi, beklemeye ve biraz daha üstünde çalışmasına takat ve vakti kalmadı. O yüzden yazar Kadir KESKİN; “Güneşimiz batıda, arkamızdaki gölgeler gibi yaşanmışlıklar uzadı bizde.  Bir kusurumuz varsa bundandır. Ama kastımız asla yoktur. Çalışmamızın  yararlı ve hayırlı olması,  ilim ve kalem erbabının daha güzel çalışmalarla bu çalışmayı gölgede bırakması en büyük dileğimdir.” Demekte, son sözü okuyucuya bırakmaktadır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Nisan 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 368
  Barkod : 9786059634540

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Kadir Keskin

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.