sadsad x
asdasd

Mekansal Tasarım Çağdaş Mekan Mimarlığı

Ayça Arslan

Duvar Kitabevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kitapta temel olarak. günümüz konut pazarın da ortaya çıkan yeni nesil konutlarının: ' 1+0,1+0,5. 1+1.1+1,5 tiplerin, gelişen mekansallıklarını: "Çağdaş Mekan Mimarlıgı: Mekansal Tasarım" adi altında incelemekte ve ortaya çıkarmaktadır. Ana araştırma başlıklan olarak: esneklik, dönusebilir/uyarlanabilir ic mekanlar. yeni mekansal ilişkiler, yeni mekansal tanımlayıcılar. grup mekanlar ve yeni mekan tipleri sunulmuş olup.

  Açık plan konseptinin önemi ve farkı özellikle: geleneksel mekan organizasyonlarınıın stotik mekansallığının / çağdaş yeni nesil yaşam ünitelerinin dinamik mekansallığı karşılaştırmalı analizleri ile ortaya konulmuştur. Cağdaş mekan mimarlığı üzerine yapılan araştırmalar ve gözlemler, çeşitli mekansal özelliklerin ve niteliklerin olduğunu öne sürdü ve bu kalite. mekan düzeni kalitesinin ötesine geçen, farklı tiplerdeki yeni nesil küçük evlerde ortaya çıkıyor.

  Kitapta. son dönem minimum mekan, konutların mekansallığıni. zayıftan güçlüye ile dinamikten durağanlığa çok çesitlenen, ayrışmış mekansal organizasyonları entegrasyon yöntemlerine odaklandmıştır. Mekansal organizasyon yöntemleri bir üçIeme etrafında geliştirilmiştir bunlar; çağdaş mekan tasarım araçları olarak; "genişebiliılik/ uzama-esneklık-konveksite" kavramlandır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 23.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Sayfa Sayısı : 106
  Barkod : 9786257680875

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Ayça Arslan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.