sadsad x
asdasd

Melek Sermaye ve Muhasebe Süreci

Tarkan Gülmez

Eğitim Yayınevi - Bilimsel Eserler

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Yeni fikirler ve üretim teknolojileri ile çalışma hayatına girmek isteyen işletme ve kişilerin ihtiyaç duyduğu en önemli şey sermaye ve finansman desteğidir. Melek sermaye yeni fikirleri ticari hayata geçirmek için girişimcilerin önündeki en büyük engel olan finansman sorununa çözüm olabilmektedir. Yeni fikirler yeni yatırımlar gerektirmekte ancak girişimciler genellikle bu aşamada gerekli sermayeyi bulmakta güçlük çekmektedir.

  Girişimler kurulduklarında ihtiyaç duyulan sermaye genellikle ellerinde bulunmaz. Öz sermayedeki bu yetersizlik girişimcileri dış finansman seçeneğine zorlamaktadır. Gerek yeni kurulmaları yüzünden gerekli teminatları verememeleri gerekse yüksek riske sahip oldukları düşünüldüğü için dış finansman genellikle maliyetli olmaktadır. Bu aşamalarda yapılacak stratejik bir hata, girişimci şirketi daha yolun başındayken vazgeçmeye zorlayacaktır.

  Gerek finansman ihtiyacı gerekse alınacak stratejik kararlarda gereken tecrübeyi sağlaması açısından Melek Finansman Yöntemi girişimciler için önemli bir finansman yöntemidir. Geçmişte A. Graham Bell 1874 yılında Bell telefon şirketine, Henry Ford, Ford fabrikasına bu yöntemle kaynak sağlamıştır. Şu an hala faaliyet gösteren global şirketlerden bazıları olan Amazon, Youtube, Apple Computer gibi büyük sermayeli şirketler faaliyetlerine başladıklarında gerekli olan finansman ihtiyacı için melek sermaye fonlarından yararlanmışlardır.

  Bu kitap Melek Sermaye hakkında tüm merak edilenleri anlatan ve melek sermayenin nasıl muhasebeleştirilmesi gerektiğini bir uygulama örneği ile açıklayan bir başucu eseri olmaktadır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Nisan 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 139
  Barkod : 9786257316859

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Zülkif Yalçın

  Yazar Adı
  Tarkan Gülmez

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.