YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Mülhem

Mehmet Olgun

İkinci Adam Yayınları

%40 indirim
60,00 TL 36,00 TL
1 adet stoklarımızda

Şiirin gücüne inanır mısın?

Bence şiirler, kafiyeli birkaç kelimenin başı çektiği cümle toplulukları değil, içerisinde sayfalarca sürebilecek duyguları barındıran hayat özetleridir. Eğer kalemi tutan el keskin bir nişancı ise; yazdığı her kıta, hayatın bir çeyreğini anlatabilecek kadar güçlü olabilir.

Ayrıca bir şiir, hayat verebildiği gibi hayattan da koparabilir. Bir şiir, vatanı savunmak adına cesaretlendirebildiği gibi korkakların siperi de olabilir.

Şiir sevmiyor olabilirsin. Ama belki de sen, farkında bile olmadığın birinin, senin için yazdığı bir şiirin kahramanısın.

Ayrıca, şiirleri seviyorsan; ruhundaki fırtınaları, kimsenin anlamayacağı şekilde kayıt etmenin tek yolunun şiir olduğunu da biliyorsun demektir.

Salih Poyraz, babası Yusuf Kaptan’ın sır dolu metal kutusunun içindeki onlarca mektuptan ilkini açtığında; mektup sayfasının arkasına yazılmış olan bir şiiri okudu ve hayatının en büyük sırrını öğrendi.

Okuduğu şiir, kutudaki diğer tüm mektupların ve babası Yusuf Kaptan’ın gizemli hayatının da özetiydi. Salih’in yaptığı da hayatının fırtınalarını, kimsenin anlamayacağı biçimde kaydetmekten başka bir şey değildi.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 520
Barkod : 9786053069157

Kategoriler

Odakitap.com