YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Murat

Behçet Arslan

Gece Kitaplığı

%42 indirim
67,00 TL 38,86 TL
3 adet stoklarımızda

1961 yılında Kayseri’nin Sarız kazasına bağlı Değirmentaş köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde okuduktan sonra, köy imamından dini eğitim almaya başladı. Daha sonra köyünden ayrılarak, çeşitli Kur’an Kurslarında dini eğitimine devam etti.

Askerliğini yaptıktan sonra, bir süre çeşitli köylerde fahri olarak İmam hatiplik yaptı. İmam hatiplik görevinden ayrılarak çeşitli iş kollarında çalıştı. Ortaokulu ve Liseyi dışarıdan bitirdi. Bu arada Edebiyat’a ilgi duydu. Şiirler yazmaya başladı. Bütün Şiirlerini Gönül bahçesi adlı kitabında topladı.

İlk zamanlar şiir bir tutku haline gelmişken, zamanla edebiyatın diğer dallarına ilgi duymaya başladı. Kısa hikayeler,anılar yazdı ve roman yazmaya başladı.

İlk romanı Hoca’yı yazdı. Bunu Hoca 2 ve Murat adlı diğer romanları takip etti. Şiir ve Romanlarında Anadolu insanını, Anadolu insanının gelenek,görenek ve yaşam şartlarını işledi.

Yazarın, Hoca 1, Hoca 2, Toroslar Kartalı Gizzik Duran ve Murat adlarında dört romanı vardır. Yazarın,henüz basılmamış Gönül Bahçesi adlı bir şiir kitabı,Hayattaki izler adlı anılar kitabı, Değirmentaş Köyü adında birde araştırma kitabı vardır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2020
Basım Yeri : Türkiye / Ordu
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 444
Barkod : 9786257904193

Kategoriler

Odakitap.com