Reklam
Reklam
Musa'dan Beri Musa Ağacık

Kitap
Etiket Fiyatı
:
37,04 TL

İndirim
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
25,93 TL

Sepete Ekle   3 günde temin
Özellikler
Stok Kodu :9786058254619
Boyut : 13.50x21.00
Sayfa Sayısı :376
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2018-09
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitabın Tanımı

Ben soru sormayı aşka benzetiyorum, iktidar sahiplerine beğenmedikleri soruları sorduğum için polisten yediğim dayakları “aşk acısına” sayıyorum diyen gazeteci Musa Ağacık'ın Musa'dan Beri kitabının yeni baskısı geçen ay yayınlandı. Basının teksesli hale getirildiği ve gerçekleri duyurma niteliğinin silindiği yıllarda “işsiz” kalan Musa Ağacık'ın kitabı, bir soru ve sorgulama şöleni. Son kırk yılın gazetecilik tarihinden izdüşümler getiren kitap aynı zamanda canlı bir siyasi tarihçe sunuyor. Türkiye'nin son kırk yılını etkileyen politikacılar, Demirel'ler, Ecevit'ler, Baykal'lar, Özal'lar, İnönü'ler, Erbakan'lar, Türkeş'ler, Çiller'ler, Erdoğan'lar Musa'nın teybi karşısında kızara bozara, kimi zaman zorbalığa sığınarak cevap bulmaya çalışıyorlar. Musa Ağacık ülkeyle kendini sınırlamıyor, evrenselliği yakalamayı başarıyor; uzaya giden Rus kadın astronotu, Sovyetler Birliği'ni yıkan Gorbaçov'u da yakalayıp sorularının karşısında terletiyor. Bu kitap yalnızca politikacıları değil, toplumun bütün kesimlerini, çocukları, kadınları, işçileri, bilim insanlarını, polisleri insancıl bir gözle soruların sınavından geçiriyor ve hiçbir sayfasında eksik olmayan mizahla yaşamdaki yerine oturtuyor.

"Musa, birbiriyle hiç ilgisi olmayan iki konuyu irtibatlandırmada uzmandır."

- S. Demirel, 9. Cumhurbaşkanı

"'Musa'nın sorusu bitmez' Babıali'de atasözü gibi kullanılır. Ancak Musa'nın özelliği çanak soru sormamaktır. Musa Peygambere özenerek insanlığın temel değerlerini sorularının ana ekseni haline getirmiştir."

- Yalçın Pekşen, Gazeteci

"Musa Ağacık'ın 'Musa'dan Beri' kitabı bir kitap olmanın dışında, yakın tarihin tanığı... Sıkılmadan okuyacağınız, okurken kahkahalara boğulacağınız bir beyin teri!.."

- Erdal Bilallar, Gazeteci

"Türkiye'nin son yıllardaki serüvenini daha iyi görmek için mutlaka okunması gereken kitap."

- Melih Aşık, Gazeteci


Yorumlar
Oyunuz:
23.03.2019
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Yazarın diğer ürünleri
Bu kitabı alanlar bunları da aldı