sadsad x
asdasd

Mutluluğun Algoritması

Kendi Mutluluğunuzu Kendiniz İnşa Edin

Mo Gawdat

Pegasus Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Kendi mutluluğunuzu kendiniz inşa edin

  “Hepimizin aradığı şeye dair detaylı analizlerle örülmüş çok özel bir hikâye.” 

  - Sergey Brin, Google’ın kurucu ortağı 

  Arap halk kültüründe bilge bir adamı ve oğlunu konu alan bir hikâye vardır. Adamın oğlu havanın çok sıcak olduğu bir gün kuyuya su almaya gider. Kuyunun yanında çok güzel, siyah, uysal bir Arap atı bulur. Kasabadaki herkesin gıptayla baktığı genç adam yeni atıyla girdiği bütün yarışları kazanır. Kasabalılar yaşlı adamın yanına gelir ve “Oğlunun başına talih kuşu kondu,” der. Yaşlı adam, “Bunu asla bilemezsiniz,” diye yanıtlar. Bir hafta sonra genç adam attan düşer ve bacaklarını kırar. Kasabalılar tekrar yaşlı adamın yanına koşup, “Oğlunun talihi tersine döndü!” deyince yaşlı adam bir kez daha, “Bunu asla bilemezsiniz,” cevabını verir. Bir hafta sonra kasaba ani bir saldırıya uğrar, tüm genç erkekler meydanlara dökülür ve çoğu öldürülür. Bir tek yaşlı adamın oğlu hayatta kalır. 

  Google [X]’in eski CBO’su Mo Gawdat da bu kitapta aslında hayatın bize sunduğu şeylere doğru açılardan baktığımızda kendi mutluluk denklemimizi kurabileceğimizi ve parçaları doğru yerlerine oturtabileceğimizi söylüyor. Önemli olan, doğru denklemi doğru parçalarla kurmayı öğrenmek. Bunun için de hayata bakış açılarımızda yaptığımız hataları, beynin kör noktalarını, algımızdaki yanılsamaları kullanarak mutluluğun formülüne giden yolu bir mühendis gözüyle açıklıyor. Oğlunu gencecik yaşta kaybettikten sonra tekrar hayata tutunmasını sağlayan mutluluk denklemini bizlerle paylaşıp kendi denklemimizi kurmamız için gereken adımları gösteriyor. 

  Mutluluk gibi soyut bir kavram bile bazen 2+2=4 kadar net çözümlere sahip olabilir. Fakat bunun için önce 2’nin sizin için ne ifade ettiğini keşfetmeniz gerekir. 

  “Gawdat’ın mutlu olmak için insana ilham vermek konusunda inanılmaz bir yeteneği var.”

  - Lewis Howes 

  “Gawdat, en derin çukurlardan bile çıkılıp mutlu olunabileceğini çok güzel açıklıyor.” 

  - Stylist 

   

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ocak 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 384
  Barkod : 9786052996010

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Filiz Tülek Erdurak

  Editor Adi
  Dilara Anıl Özgen

  Yazar Adı
  Mo Gawdat

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.