YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Natalya’nın İç Dökmeleri

Ahmet Türkay

Kora Yayın

%40 indirim
12,00 TL 7,20 TL
8 adet stoklarımızda

“…Sibirya soğuklarının ortalıkta kol gezdiği, kimseye göz açtırmadığı, Moskova’daki dükkânda ikisinden başka kimsenin olmadığı bir başka gün ise Ergin, her teli bir altın, sarı saçlarını okşadı. Kolunu, ceren çebici gibi ürkek, üstelik yabanıl, ‘Rus güzeli’ tanımını fazlasıyla hak eden Natalya’nın yuvarlak omuzlarına attı:

’Seni sana anlatmak için anadilim Türkçe bile yetersiz kalıyor,’ dedi. Heyecanın kuruttuğu dudaklarını, tuhaf, sabırsız bir kösnüllüğün araladığı genç kadının etlice dudaklarına götürdü, aşkın özsuyunu içmeye başladı.
’Sen, yüreğin dilini biliyor musun Natalya?’ diye sordu. Genç kadının yanıtı, Ergin’in yüzüne tanımı güç, ölçüsüz bir sevgiyle bakmak oldu. ’Yüreğin tek bir dili vardır; adı sevgidir onun. Sevdiğinin konuşma dilini bilmeyebilirsin. Ama yüreğinin dilini bilmemek olmaz. Eğil, kulağını göğsüme koy ve dinle. Yüreğimin, Na-tal-ya, Na-tal-ya diye adını sayıkladığını duyacaksın.’

Eğildi; onun dediğini yaptı. Kalbinin atışları gerçekten adını ezberliyordu ama Natalya onları gönlünün sonsuz derinliklerinden gelen aşk ezgilerine benzetti …”

(Natalya’nın İç Dökmeleri Öyküsünden)

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 91
Barkod : 9786055601461

Katkıda Bulunanlar

Editör
İsmet Arslan

Odakitap.com