sadsad x
asdasd

No Logo

Alan Yok. Tercih Yok. İş Yok.

Naomi Klein

Ayrıksı Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Alan Yok. Tercih Yok. İş Yok.
  No Logo
  Küresel Marka Dünyasının İç Yüzü

  “Yükselen şirket karşıtı hareketin Das Kapital’i.” - The Guardian

  İlk olarak 1999 yılında Kanada’da yayımlandıktan sonra kısa sürede yirmiden fazla dile çevrilen ve bir milyondan fazla basılan No Logo, yayımlandığı dönem tüm dünyayı saran küreselleşme karşıtı hareketin kutsal kitabı olmuştu. Bu başarısıyla birlikte üniversitelerde ders konusu da olan No Logo kitabı 2011 yılında Time dergisi tarafından 1923 yılından beri yayımlanan en iyi ilk 100 kurgu dışı kitaptan biri olarak gösterilmiştir.
  Ödüllü gazeteci Naomi Klein’ın yazdığı No Logo dört bölümden oluşuyor:
  Alan Yok: Markalaşmanın tarihi ile başlayan bu bölümde marka kültürünün her yere egemen olmasıyla birlikte çok uluslu şirketlerin yüzlerini maddi üretimden çok marka yaratmaya nasıl döndükleri ve üretimlerini Üçüncü Dünya’ya nasıl kaydırdıkları açıklanıyor.
  Tercih Yok: Bu bölümde markaların tercihlerimizi nasıl belirlediği ve sansürlediği anlatılırken şirketlerin, kendi markalarının eleştirilmesinin önüne geçmek için yasaları nasıl kötüye kullandıkları gösteriliyor.
  İş Yok: Bu bölümde üretimin, işçilerin en ağır koşullarda, hiçbir iş hukukuna bağlı kalmadan çalıştırıldığı Üçüncü Dünya ülkelerindeki serbest üretim bölgelerine kaydırılmasının sonuçları aktarılıyor.
  Logo Yok: Son bölümde ise 1990’lardan bu yana yükselen küreselleşme karşıtı hareket ve bu hareketin marka dünyası karşısındaki oldukça yaratıcı duruşu ve direnişi anlatılıyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mart 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 656
  Barkod : 9786057010032

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Serap Güneş

  Editor Adi
  Murat Demir

  Yazar Adı
  Naomi Klein

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.