YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Öfke ve Tahammülsüzlük

Yaşanmış Örnekler, Pratik Öneriler, Uygulamalar

Overcoming Anger and Irritability

William Davies

Kuraldışı Yayınevi

%40 indirim
30,00 TL 18,00 TL
22 adet stoklarımızda

- Kendiniz veya bir yakınınız sürekli bir huzursuzluk ve tahammülsüzlük halinde mi?

- Sık sık meydana gelen öfke patlamaları hayatınızın bir parçası mı?

- Kontrol edemediğiniz öfkeniz, gösterdiğiniz aşırı tepkiler daha sonra size pişmanlık ve üzüntü olarak geri dönüyor mu?

Herkesi mutsuz kılan, arkadaşlıkları bitiren, aile içindeki ilişkileri çökerten, iş hayatını dağıtan bu öfke ve tahammülsüzlük insan ilişkilerini fena halde tüketir.

Süreklilik gösterdiği ölçüde tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık haline gelen öfke patlamaları ve tahammülsüzlük kabullenilmeli, günlük hayatın olağan bir parçası gibi düşünülmelidir.

Klinik psikolog ve akademisyen Dr. William Davies aslında aşırı boyutlara gitmedikten sonra yararlı olan, fiziksel ve ruhsal olarak kişiyi daha güçlü hale getiren öfkenin kontrol edilemez bir noktaya ulaştığında yol açtığı sorunları ele alıyor. Öfke ve tahammülsüzlüğün nedenlerini, nasıl ortaya çıktığını sergilerken Bilişşel Davranış Teknikleri ile nasıl üstesinden gelineceğini de anlatıyor.

Sadece sıradan ve basit vakalarla ilgilenmeyen, ani öfke patlamaları sonucunda işledikleri suçlardan dolayı hapse mahkum olmuş kişilerle de çalışan ve tedavilerini üstlenen Dr. Davies'in bilgi ve deneyimi bu sorundan mustarip olanlara gerçekten yardım edecek, yol gösterecektir. Ayrıca bu alanda çalışan sağlık görevlileri için de güvenilir bir başvuru ve eğitim kaynağı olacaktır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 317
Barkod : 9789752753778

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Duygu Günkut

Genel Yayın Yönetmeni
Nil Gün

Odakitap.com