YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Okul Aile ve Toplum İşbirliği

Eylem İçin Elkitabınız

Joyce L. Epstein, Mavis G. Sanders,  

Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar

%15 indirim
44,00 TL 37,40 TL
Stoktan Teslim

“Etkili ve araştırma temelli bir işbirliği programını başlatmak, sürdürmek ve geliştirmek için gereksinim duyduğun her şey burada. Bu kitapla, okullarımızınkarşılaştığı zorluklarda gerekli araçlar daha ulaşılabilir, taşınabilir ve uyarlanabilir olacaktır.”

- Joe Munnich, Aile ve Toplum Katılım Koordinatörü/Saint Paul Devlet Okulları, Minnesota

“Öğrencinin öğrenmesini desteklemek için sürdürülebilir işbirliği programlarının organize edilmesinde bölgelerin ve okulların yanı sıra eyalet liderleri için de yararlı bir kitap. Bu elkitabını bütün Kaliforniya’da okul kurullarına, ebeveyn liderlerine, okul yönetimlerine, müfettişlere eğitim vermek için kullanıyoruz.”

- Jeana Preston, Yönetici, Kaliforniya Ebeveyn Merkezi/San Diego Devlet Üniversitesi Araştırma Vakfı

Eşitliği sağlama ve öğrenci başarısı içinailelerle ve toplumla işbirliği kurun!

Okullar, aileler ve toplumlar işbirliği yaptığında ve öğrencinin eğitimi için sorumluluğu paylaştığında, öğrenci başarısı üzerinde pozitif etki bırakabilirler. 25 yıllık araştırmaya dayalı olarak, çok satan bir kitabın güncellenmiş basımı olan bu kitap; okulların, bölgelerin ve eyalet liderlerinin aile ve toplum katılımı için daha etkili programlar geliştirmelerini sağlayan bir çerçevenin ayrıntılarını sunmaktadır. Tanınmış uzmanlardan oluşan bir takım, İşbirliği Eylem Takımlarının nasıl oluşturulacağını ve okulun hedeflerine ulaşılmasında işbirliği etkinliklerinin planlanması ve yürütülmesi için takım üyelerinin nasıl eğitileceğini göstermektedir. Eğitim liderleri; toplum kaynaklarının nasıl harekete geçirileceğini, tüm ailelere ulaşmak için zorlukların nasıl aşılacağını, program sonuçlarının nasıl değerlendirileceğini ve zaman içerisinde planların ve uygulamalarının nasıl iyileştirileceğini de öğreneceklerdir. Bu pratik elkitabı aşağıdakileri içermektedir:

- Yeni başarılı işbirliği örnekleri
- Öğrenci başarısı için aile/toplum katılımının hedefler ile birleştirilmesine daha fazla dikkat edilmesi
- Liderlik rollerini tanımlayan yeni çizelgeler

Okul, Aile ve Toplum İşbirliğinin kapsamlı üçüncü baskısı, kapsayıcı, hedef odaklı programları uygulamak ve sürdürmek için kanıtlanmış bir yaklaşım sergilemektedir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2019
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 16,00 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 496
Barkod : 9786052412220

Kategoriler

Odakitap.com