YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Ölümsüz Kızılbaşlar

Murat Dumlupınar

Kul Urgani

%40 indirim
15,00 TL 9,00 TL
3 adet stoklarımızda

Birlik denizi, hayat sahibine bir inci attı, Adem ilk insanın namı oldu. Muhammet Mustafa kemali nurunun adı olup Ali ise Yaratıcı'nın zati esrarı oldu.

Beşerin algı dairesine meçhul bırakılan o ezelde kader kalemi yazıp kırılmış, kaza, levhi ispat için Tanrı'yı erenler hıyarşisi ile resmetmeye devam ediyor.

Ay ve Güneş yıldızlar ve fezanın ahengiyle varlık da kendi deliliğini üstlendi. Tanrı bütünün bütününe olan alametle kendine delil oldu. Yaratıcı'nın ziyası şuaları olarak her zerrede parıldadı. Veliler nebiler Tanrı'yı bildirdi. Evliyalar kerametine aşıklar hikmetine, alimler ilmine delil oldular. Aynı müsemmasıyla meydana istidadıyla koydu. Sözün en güzelini hatm-i veliden beyan etti. Cenab-ı Hak bu velayetin silsilesiyle baki oldu.

Rehber şems-i mana bir damla su ummanı izah eder. Kıvılcımla güneş beyan olur. Bir ağaç, ormana delil olur. Tanrı birliğini gerçek aşıklar dile getirdi.

Biz bu kitapta ölümsüzlüğüne bizatihi şahit olduğumuz erenlerin nefeslerini şerhe soyunduk. Maksadımız Allah'ın Rahmaniyeti aracılığıyla vicdanlardaki alemi ihata eden merhamet ve muhammeti vahdet lisanıyla dile getirmektir.

Kızılbaş teolojisinde Tanrı zıddı olmayandır. Bu dahi aşıkların dile getirdiği gibi zıtları birleyerek o kutsal armoniyi sağlayıp idrake müsait şuura indirgemektir. Ta ki sır kalmasın.

Herkes  o Yaratıcı ile delil oldu ve ona yaradılıştaki istidadı ile yürüdü.

Biz mezhep bilmeyiz, dinimiz yoktur

Kıblemiz Muhammet, şahımız Ali

"Emr-i kün" bizdedir, sözümüz oktur

Tenimiz Muhammet, canımız Ali

Aşk ile sonumuz önümüzden hayırlı olsun.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 360
Barkod : 9786056487552

Katkıda Bulunanlar

Editör
İbrahim Akkuş

Kapak Tasarım
Oktay Akbal

Katkıda Bulunan (İçerik)
Önder Karçığa

Odakitap.com