YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Otomobille İlk Gezi Balkanlar 1908 Ciltli

Frances Kinsley Hutchinson

Aksoy Yayıncılık

%35 indirim
75,00 TL 48,75 TL
Stoktan Teslim

Otomobilin efsane olduğu yıllar. Bir Amerikalı grubun, Balkanlar'ı otomobille gezme düşüncesinin bile, "çılgınlık" olarak nitelendiği bir zaman. Ve fotoğraf makinesi, dünyayı görüntüleyerek belgelemeye yeni yeni başlamış.Otomobil, fotoğraf ve kıtalararası turistik gezilerin yaygınlaşmadığı 1900'lü yıllar...Bir otomobilin içine sığacak kadar Amerikalı'nın "sergüzeşti" anlatılır bu kitapta. Yıl 1908'dir ve Balkanlar'da birbirinden farklı pek çok insan yaşamaktadır: Dilleri, dinleri, ırkları; örf ve adetleriyle farklı insan topluluklarıdır bunlar. Her biri ayrı bir dünyadır ve bu kitap için bilinmeyen bir görsel "efekt"tir...

Bu otomobille gezi tarihe, yani geçmişe bir yolculuktur bizim için. Bugün sınırlar değişmiş, savaşlar ve barışlar insanları daha da iç içe geçirmiş, hatta birbiriyle kaynaştırmıştır. Birbirlerinden tümüyle ayrışan insanlar da vardır, bugün artık olmayan yeryüzü medeniyetleri de vardır Balkanlar'da: Mostar Köprüsü'nü artık hiçbir çıplak göz göremez. Onu tarihimize, ancak fotoğraflar anlatabilir...Bu kitap, zamanın dünya üzerinden nasıl geçtiğinin küçük bir örneğini verir.

Bu veri, yüzyılık geçmişin yüzyıllık geleceğe nasıl taşındığını anlatır bize: Sessiz bir tarih parçasıdır bu kitap...Aksoy Yayıncılık'ıni ilk basımı 1909'da yapılan bu kitabın tıpkıbasımını gerçekleştirdiği "Otomobiller İlk Gezi / Balkanlar 1908" ile geçmiş zaman yolculuğuna çıkacaksınız. Kitapta yer alan tarihi belge niteliğindeki yüzü aşkın orjinal fotoğraf, görsel arşivinizi oluşturarark, sizi tam yüzyıl öncesine taşıyacak.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi :
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 312
Barkod : 9789753115636
Odakitap.com