YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Özel Eğitim ve Çevrim İçi Sosyallik

Yeni Bir İletişim Modeli

Naif Kara

Çizgi Kitabevi Yayınları

%30 indirim
28,50 TL 19,95 TL
2 adet stoklarımızda

İletişimin özel bir yeteneğe dönüştüğü modern zamanlarda, kişilerarası diyalog, mesafe ya da yakınlığın bağlamı, sosyolojik bir gündem teşkil edecek kadar akademik bir eksene oturmuş görünmektedir. Ekran deneyimlerinin internet teknolojisi ile yeni sanal bedenler edindiği, sosyal medya aracılığıyla öznelerin mekân tutamadığı yeni ve farklı bir toplumsallaşma türü ile karşı karşıyayız. Bu haliyle iletişimin yeni dijital yüzü, konuşma, biraraya gelme, dertleşme, sohbet etme ya da etkileşimde bulunma tarzlarını da kökünden değiştirmiş görünmektedir.

Esasında toplumsallaşmanın bir türü olarak iletişim; eğitim, sağlık, siyaset, din ve kültür başlıkları başta olmak üzere hayatın bütün alanlarında düşüncenin önemli bir bileşenini teşkil etmektedir. Bu bileşene belki de en önemli katkıyı özel yetenekli insanlar sağlamaktadırlar.

Doktora çalışması olarak yürütülen bu araştırmada özel yetenekli öğrencilerin iletişim becerilerinin dili, tarzı ve sosyalleşme biçimlerine katkısı değerlendirilmiş ve bu sayede entelektüel ilginin özel yetenekli çocuklar aracılığıyla eğitime odaklanması gerektiği vurgulanmıştır.

 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 200
Barkod : 9786051965246

Katkıda Bulunanlar

Genel Yayın Yönetmeni
Mahmut Arlı

Odakitap.com