sadsad x
asdasd

Papirüs Dergisi Sayı : 17 Mayıs - Haziran 2016

Kolektif

Artshop Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Şair Sennur Sezer'in, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'ndeki söyleşisindeyim. Ağzından bal akan sohbetiyle Sennur Hanım beni geçmişe götürüyor. Alın teriyle ekmek paralarını kazanan emekçileri dinliyorum ondan. Şiire başladığı dönemden söz ediyor bir ara. İzleyiciler arasından şair Eray Canberk'i yanına davet ediyor.

  İki değerli şairin arasında ballı sohbet sürüp giderken söz Yelken dergisine geliyor. Hepsi de genç birer şairken Yelken dergisinin etrafında toplanışlarını anlatıyorlar. Yazdıklarını, dergideki dostluklarını, dayanışmalarını dinliyorum onlardan. Daha önce Yelken hakkında yapılmış bir araştırma olmadığını söylüyorlar. Söyleşi biter bitmez internette Yelken hakkında arama yapıyorum. Yelken sporuyla ilgili oldukça çok veri çıkıyor karşıma ama dergiyle ilgili birkaç sahafta bulunan eski sayılardan başka bir bilginin olmadığını fark ediyorum. Gün boyu Yelken aklımda kalıyor. Merakım her geçen saat katlanarak artıyor. Ertesi günkü atölye çalışmamızda Yelken dergisini araştırmayı öneriyorum. Önerim kabul ediliyor ve soluğu sahaflarda alıyoruz.

  Bulabildiğimiz sararmış yapraklı Yelken dergilerini karıştırmaya başlayınca, Türk edebiyatı adına gizli kalmış bir define sandığının kapağını açtığımızı fark ediyoruz. Yol aldıkça alıyoruz. Yelken'le derinlere açılıyoruz…

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Haziran 2016
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 24 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 120
  Barkod : 3990000038626

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Vedat Akdamar

  Yazar Adı
  Kolektif

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.