YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Petman

Hayvanların Koruyucusu

Ahmet Öznacar

Tilki Kitap

%45 indirim
31,00 TL 17,05 TL
10 adet stoklarımızda

Günümüz dünyasında hayvanları içinde bulundukları korkunç zulüm odaklarından kurtarmak için çabalayan bir süper kahramanın sürükleyici ve duygu dolu öyküsü. Her yaştan okurlar için hayvan hakları konusunda aydınlatıcı, eğitici, zevkle okunacak bir fantastik roman.

Kitapta sembolleştirilen iyilerle kötülerin çatışması ezelden beri vardı ve hep var olacak. Kötülüğün en acımasız, en yaygın boyutları ise hayvanlara yapılan eziyetlerde görülür. Peki onları kurtarmak için ne yapılabilir? İnsanları hayvan hakları konusunda aydınlatacak, hayvanlara bakış açılarını değiştirecek eserler sunmak bu yolda atılacak ilk ve en önemli adımdır.

Yazar hayvan hakları kuramını ustalıkla işliyor: Hayvanlar dile gelip duygularını, düşüncelerini, dertlerini ifade ettikleri zaman onların da birer birey olduklarını anlıyoruz: Barınaktaki köpek, laboratuvardaki fare, çiftlikteki tavuklar, hayvanat bahçesindeki tutsak hayvanlar aslında bizim gibi ihtiyaçları ve hakları olan bilinçli bireylerdir. Kendimize tanıdığımız adalet ve özgürlük haklarını onlara da tanımalıyız. Dünyanın her yerinde hayvanlar için değişim yaratmak isteyen iyi insanlar işte bu düşüncelerle yola çıktılar.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 240
Barkod : 9786257190497

Katkıda Bulunanlar

Editör
Leyla Meryem Han

Kapak Tasarım
Zafer Rıfat Irmak

Genel Yayın Yönetmeni
N.Emre Gümüş

Katkıda Bulunan (İçerik)
Oğuz Kaygusuz
Tuğba Altınöz

Son Okuma
Selim Asaf

Odakitap.com