sadsad x
asdasd

Porsuk Kültür ve Sanat Dergisi Sayı: 36 Nisan 2021

Porsuk Kültür Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Merhaba sevgili okur;

  Üç dosya konulu otuz altıncı sayımızla karşınızdayız.

  Üç sayısı varlığını sürdürdüğü matematik alanında somut bir kavrama dönüşebilirken, Türk kültürü içerisinde soyut birçok tanıma da karşılık gelen bir olgudur. Üç harfliler, üç elmalar, üçlemeler, üçüncü gözler vs vs…

  İlk olarak rakam formuyla karşımıza çıkan “üç” günlük literatürümüzde birçok anlatımın içinde yer almayı başarmış ve manası nesilden nesle aktarılan bir zenginlik olarak kültürümüze entegre olmuştur. Otuz altıncı sayımızda sizlere bu doğrultuda birbirinden çekici, bazen de birbirinden çekinen konulardan oluşan bir dergi hazırladık.

  Üç Silahşörler, Bermuda Şeytan Üçgeni, Üç Harfliler, Üçüncü Göz gibi hafızalarımızda anında canlanan konular dışında Yusuf Akçura’nın “Üçlü Yönetim Sistemi”, “Masallarda Üç İmgesi”, mimaride yer alan “Türk Üçgeni” tanımı ve “Kerberus” gibi merakla okuyacağınız farklı konu başlıklarına da yer verdik.

  Bu ay başlayacak olan ve sürekliliğini arzu ettiğimiz bir diğer projemiz de, dergi içerisinde yer vereceğimiz röportajlarımız olacak. Bu serinin ilk konuğu oyuncu Orhan Eşkin.

  Bu sayıyı okumayı bitirdiğinizde gökten üç elma düşecek. Biri siz değerli okuyucularımızın, diğeri kıymetli yazarlarımızın, üçüncüsü ise konuğumuz Orhan Eşkin’in başına.

  Keyifli okumalar.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Nisan 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 23.5 x 32 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 31
  Barkod : 3990720046167

  Katkıda Bulunanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.