sadsad x
asdasd

Postmodern Oksimoron Sol Yeni CHP

Ahmet Koyuncu

AZ Akademi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bu kitapta, Türk solundaki çürüme ve kokuşma, yeni CHP örneği üzerinden anlatılmıştır. Modern çağda Ecevit ya da Gandhi gibi orijinal liderler vardı. Bu postmodern çağ ise, ne yazık ki Kemal Kılıçdaroğlu gibi fotokopi liderlerin ve çakma Gandhilerin çağıdır. Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Bekaroğlu, Eren Erdem gibi trans-politikler ise, “oksimoron” yapılanmaya en güzel örneklerdendir. Yeni CHP içerisindeki çağdaş, aydın, Atatürkçü görünen, ama mezhepçi-hemşehrici- feodal yapılanma sayesinde ayakta kalan trans-politikler ise, İlhan Cihaner örneği ile anlatılmıştır.

  Bu kitapta, HALO ETKİSİ de anlatılmıştır. Acun Ilıcalı karşısında diz çöken Cumhuriyet, Sözcü gibi sol gazeteler, Yılmaz Özdil gibi gazeteciler ise, bu çürüme ve kokuşmanın medya boyutudur. Erkek egemen neo-liberal çağ ve bu çağın elitist görünümlü sosyal Darvinistleri ise, Fatih Altaylı örneğinden yola çıkılarak analiz edilmiştir. Ayrıca ülkemizdeki Anglo-Anadolu Liseleri ve üniversiteleri olarak işlev gören neo-sömürge okulları, neo-sömürge psikolojisi ve beyin göçünün gözden kaçırılan yönleri anlatılmıştır.

  Suçu Tayyip Erdoğan’a atan ve onu günah keçisi yaparak kendisini aklayan; solcusundan gazetecisine, okumuş yazmış insanlarından entelektüellerine kadar, toptan çürümüş ve kokuşmuş olan bir toplumu hayretler içerisinde okuyacaksınız.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Eylül 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 136
  Barkod : 9786257725859

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Ahmet Koyuncu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.