YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Rabıta - Uğur Mumcu’dan Sonra

Türkiye'ye Kurulan Tuzak Suriye'de Ölüm Fetvası

Hüseyin Hakkı Kahveci

Ulak Yayıncılık

%35 indirim
30,00 TL 19,50 TL
18 adet stoklarımızda

Kaynaklara göre Rabıta, şirktir. Çünkü İslami gözükerek Yahudi ve Hıristiyanlığa hizmet etmektedir.

Ortadoğu’da Amerikancı İslam’ın (ılımlı İslam’ın) sacayaklarından biri de, bölgedeki sosyalist ve milliyetçi hareketlere karşı İslamcı örgütleri desteklemek amacıyla, 19 Mayıs 1962 tarihinde Mekke’de kurulan RABITA, resmi adıyla Dünya İslam Birliği örgütüdür.

Rabıta’nın finansörü dünyanın en geniş petrol rezervlerine sahip Suud yönetimi, bir diğeri ise Arap-Amerikan petrol şirketi ARAMCO (Arabian-American Oil Company) idi. Yani Amerikan sermayesi de vardı. Bir başka kaynak ise Suudlu petrol şeyhlerinin zekatları...

El Kaide, IŞİD gibi örgütler gerçekte, daha İslam’ın ilk yüzyılından itibaren ortaya çıkmış bir sapkın yolun bugünkü uzantısıdır. Emevilerin dini ile Haricilerin terörizmini birleştirirseniz El Kaide, IŞİD anla­yışına uzanırsınız. Bu çizgide İslam, artık insanlara erdem kurallarını aşılayan ve barışa ulaştıran bir din olmaktan çıkar; muhterislerin, dar kafalı yobazların tatmin ideolojisi durumuna düşer, düşmüştür. İşte El Kaide, IŞİD çizgisinin arkasındaki anlam da budur.

Bugün Ortadoğu’daki çatışmaları, Suriye’yi, Irak’ı, hatta Türkiye’de olanları, gündemdeki Anayasa tartışmalarını anlamak için değerli basın şehidi Uğur Mumcu’nun açtığı pencereden bakarak Rabıta’yı anlamak gerekiyor.

Uğur Mumcu gazeteciliğinin günümüzdeki ender kişilerinden Hüseyin Hakkı Kahveci, bu kitapla Rabıta üzerinden yaşanan gerçeklere, sürüklenmekte olduğumuz tuzağa dikkat çekiyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 432
Barkod : 9786059588430

Daha önce yazmış olduğu üç kitabındaki gibi cesurca ele alınmış araştırma ve belgelere dayanan çok güzel bir kitap. Okudukça neler olmuş, neler yaşamış ve yaşatılmak isteniyor anlayacaksınız. Bir kere okumakla kalmayacaksınız. Başucu kitabınız olacak.

B
Bayram Fatih Balkan  -   15.04.2017

Sevgili Hüseyin Hakkı Kahveci'nin bu kitabı cesurca kaleme alınmış ve belgelere dayanan çok güzel bir kitaptır. Bu kitap geçmişe ve bugüne ışık tutarken aynı zamanda geleceğe yön vermektedir.

P
Pelin İnce  -   05.04.2018

Türkiye'nin bugünkü siyasi koşullarını oluşturan siyasal islamcılığın kimler tarafından desteklendiği, hangi kanallartla Türkiye'de palazlandığını anlatıyor.Tavsi ederim.

R
Recep Çetinkaya  -   22.09.2017

Mit'in tarihinde yazılanlar arasında bir zaman, Mit mensubu çalışanların maaşının Amerika tarafından ödendiği belirtilir. Ülkemiz imamlarının bazısının maaşlarını da rabıta örgütü ödemiş mesela bu kitaba göre. Yerli ve milli imam bile yetiştirememişiz. Kitapta daha neler var neler. Korkunç bir kitap, eğer içindekiler gerçekse, biz artık haybeye yaşıyor gibiyiz.

M
Mehmet Metin Levent  -   23.02.2018
Odakitap.com