YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Rahip

İbrahim Hasan Beygi

Önsöz Yayıncılık

%30 indirim
18,00 TL 12,60 TL
Stoktan Teslim

Elinizdeki kitap, Moskova'da yaşayan ve eski el yazma eserleri toplayan bir rahibin hikayesini anlatmaktadır. Rahip, Tacikistanlı bir gençten el yazma bir eser satın almak ister. Fakat bir takım kimseler de Tacikistanlı gencin elinde olan bu el yazmanın peşindedir ve bu nedenle onu öldürürler. Eser rahipte kaldığından şimdi hedef kendisidir.

Rahip iyice araştırdıktan sonra, bu el yazma eserin 7. yüzyılda yaşayan Amr b. As adlı bir kişinin hatırası olduğunu anlar. Amr b. As bu hatırasında, Muaviye'nin Şam'daki saltanatını İmam Ali'nin hilafeti ile karşılaştırır. Rus rahip bir yandan peşine takılan kaçakçıları atlatmaya çalışırken diğer taraftan da yazma eseri incelemeye koyulur. Ve bu kovalamaca esnasında İmam Ali'nin 5 yıllık adalet hükümetiyle tanışan rahibin düşünsel serüveni başlar…

Yazar romanını kaleme alırken Nehсu’l-Belağa ve George Jordac'ın yazmış olduğu İmam Ali; İnsanlığın Adalet Sesi adlı kitabı başta olmak üzere konuyla ilgili kaynaklardan istifade etmiştir.

Kitapları İngilizce, Rusça, Arapça gibi çeşitli dillere çevrilen İbrahim Hasan Beygi'nin bu eseri orijinal dilinde birçok baskı yapmıştır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 280
Barkod : 9786055030452

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Aykut Pazarbaşı

Editör
Ersan Güngör

Kapak Tasarım
Sercan Arslan

Genel Yayın Yönetmeni
Önder Türkeli

Katkıda Bulunan (İçerik)
İrfan Güngörür

Odakitap.com
CARADHRAS