sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Western türünün kalıplarına sığmayan bir roman: Refakatçi

  Amerika Birleşik Devletleri, 1850’ler…

  Ülkenin doğusundaki evlerinden batıdaki engin düzlüklere her yıl pek çok genç çift talihlerini denemek, yeni bir hayat kurup zenginleşmek için göç etmektedir. Ne var ki hayaller ve gerçekler pek çok zaman birbiriyle uyuşmaz. Sert iklim, tehlikeli doğa, hastalıklar ve medeniyetten, insanlardan uzak bir hayat insanları çabuk yıpratır. En çok da kadınları…

  Refakatçi, bu çetin şartlarda akıllarını yitiren dört kadını ülkenin doğusundaki ailelerine geri götürmeyi üstlenen yalnız bir kadınla ölümden kurtardığı ve bu yolculukta ona yardım etmeye söz vermiş bir suçlunun hikâyesini anlatıyor. Western romanlarının ünlü yazarlarından Glendon Swarthout’tan, tarihi gerçeklere dayanan ve western türünün kalıplarına sığmayan, akıllardan çıkmayacak bir yol ve fedakârlık romanı. Refakatçi, The Homesman adıyla sinemaya da uyarlandı.

  “İlk cümlelerinden itibaren okuru avucuna alıyor… Refakatçi, erkekle kadının birbirleriyle, çevreleriyle ve -sonunda hepsinden daha zorlusu- kendi kendileriyle ilişkilerine dair bir yolculuk. Çarpıcı… Yürek burkucu… İnandırıcı…”

  - Los Angeles Times Book Review

  “Refakatçi, Amerikan sınır hayatının hem maceracı ruhunu hem de gerçeklerini aktarmayı başarıyor.”

  - Booklist

  “Swarthout’un en iyi romanlarından biri… İnsanın dayanma gücüne dair sürükleyici bir epik.”

  - Kirkus Review

  “Arkadaşlarıma Refakatçi’nin konusunu anlattığımda gözlerini merakla açıp romanı okumak için sabırsızlanıyorlar. Üstelik sadece romanın konusundan bahsediyorum. Swarthout sizi oraya, o zaman ve mekâna götürüyor.”

  - Elmore Leonard

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Eylül 2015
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 15 x 23 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 244
  Barkod : 9789750833724

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Duygu Akın

  Editor Adi
  Darmin Hadzibegoviç

  Yazar Adı
  Glendon Swarthout

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.