YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Rotterdamlı Erasmus’un Zaferi ve Trajedisi

Stefan Zweig

Alfa Yayınları

%30 indirim
19,00 TL 13,30 TL
3 adet stoklarımızda

Zweig örtülü bir şekilde kendini anlattığını itiraf ettiği bu yaşam öyküsünü kaleme aldığında Almanya’da Nasyonal Sosyalist Partisi iktidara geleli çok olmamıştı. Hitler’in adını bir kez olsun anmamakla beraber Zweig, savaştan uzakta Lutherciler ile Katolikler arasında kalan Erasmus’un yaşam öyküsünü yazarken, aktivistlikten sakınarak yazarlığa odaklanmak isteyen bu adamın açmazını anlatmayı hedefler.

“İnsanlığın barışa ulaşmasının mümkün olduğu inancı tam da korkunç bir bölünmenin yaşandığı anlarda yenilenir, çünkü insanlık ahlaklı bir dünyaya ulaşmanın avutucu sanrısı olmadan, nihai bir uzlaşma hayali olmadan asla yaşayamayacaktır ve asla hiçbir şey yaratamayacaktır.” “Zweig’ın sihirli kalemiyle Erasmus ete kemiğe bürünüyor… Kitap oldukça şaşırtıcı, hem biyografik hem de tarihsel bir kazanım.”

–Percy Hutchison, The New York Times

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Almanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 204
Barkod : 9786254490385

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Cemre Aytaç

Kapak Tasarım
Füsun Turcan Elmasoğlu

Genel Yayın Yönetmeni
Mustafa Küpüşoğlu

Hata

Bu ne çirkin, çocuksu bir kapak "tasarım"ı, Alfa'nın, Arkeoloji Dizisi kitaplarında da aynı tuhaflık sürdürülüyor. Bu kitap bir "roman" falan değil. Sınıflandırma, satış kaygısıyla bilerek yapılmamışsa tabii, yanlış. Bu bir "deneme".

H
Hakan Erbil  -   17.06.2020
Odakitap.com