YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Şeca’atname Ciltli

Özdemiroğlu Osman Paşa'nın Şark Seferleri (1578-1585)

Asafi Dal Mehmed Çelebi

Çamlıca Basım Yayın

%40 indirim
100,00 TL 60,00 TL

Prof. Dr. Abdülkadir Özcan tarafından neşre hazırlanan Şecâ'atnâme, Osmanlı Devleti'nin büyük kumandanlarından Özdemiroğlu Osman Paşa'nın İran cephesinde, 1578-1585 yılları arasındaki faâliyetlerini anlatmaktadır.

Âsafî Dal Mehmed Çelebi (Bey, Paşa) tarafından kaleme alınan eser, manzum mesnevî tarzında yazılmış hacimli bir kitaptır. Eserin asıl kıymeti ise hemen her mühim hâdisenin bir veyâ birkaç minyatürle tasvir edilmiş olmasıdır. Prof. Dr. Abdülkadir Özcan'ın, eser ve müellifi hakkında derin bir vukûfiyetiyle yaptığı incelemesi Türkçe ve İngilizce olarak verilmiştir. Eser, Şecâ'atnâmenin orijinal metninin indeksi ve tıpkıbasımı verilmek sûretiyle yayınlanmıştır. Bu kıymetli araştırma, eserin kaynak değeri, müellifinin kim olduğu meselesi ve muhtevâsı gibi mevzulara ışık tutmaktadır.

Tarihimize ait bu kaynak eserler Osmanlı tarihinin doğru bir şekilde yazılması ve anlaşılması için çok mühimdir. Sıvama kapak, pırıl pırıl kağıda basılan bu eser Osmanlı tarihinin ana kaynakları üzerine çalışma yapanların kütüphanesinde mutlaka bulunmalıdır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Haziran 2007
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 20,50 x 28,00 cm
Basım Dili : Türkçe
İngilizce
Arapça
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 575
Barkod : 9789944905121
Odakitap.com