YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Seçme Metinlerle Rönesans Filozofları

The Age of Adventure: The Renaissance Philosophers

Giorgio De Santillana

Dipnot Yayınları

%25 indirim
32,00 TL 24,00 TL
Stoktan Teslim

Elinizdeki kitap Leonardo da Vinci’den Thomas More’a, Machiavelli’den Erasmus’a, Galileo’dan Copernicus’a, Luther’den Montaigne’e uzanan bir yelpazede insanın bilinç koşullarını kökten değiştiren düşüncelere sahne olan bir çağı, Rönesans’ı, ilk elden tanıma olanağı sunuyor.

Bu filozofların özlü biyografilerini de içeren kitap, okurun insanlık tarihinin anıtsal yapıtlarının birbiri ardınca üretildiği Rönesans dönemini bütün yönleriyle anlamasını ve o büyük filozofların düşünce dünyasına daha yakından bakmasını sağladığı gibi Rönesans tarihinin bir özetini de veriyor.

Kitapta yer alan seçme metinler adı geçen her bir filozofun fikirlerini derli toplu olarak bir arada sunuyor. Kitap böylelikle okurun ciltler arasında dağılmış olan bilgilere daha hızlı ve kolay erişmesini sağlıyor.

Nicholaus Cusanus, Leonardo da Vinci, Sir Thomas More, Niccolo Machiavelli, Albrecht Dürer, Desiderius Erasmus, Martin Luther, Michelangelo Buonarroti, Nicolas Copernicus, Michael de Montaigne, Philipp Theophrastus Baumast (Paracelsus), Johann Kepler, Jakob Böhme, Galileo Galilei, Richard Hakluyt, Giordano Bruno.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 296
Barkod : 9786054412761

Katkıda Bulunanlar

Odakitap.com
CARADHRAS