YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Şiliya

Sürgünde Aşk

Şerif Kaplan

Favori Yayınları

%30 indirim
20,00 TL 14,00 TL
3 adet stoklarımızda

"Bir romanı 24 saate sığdırabilmek... Okuyucuya gerçek mi yoksa kurgu mu anlayamayacağı, sıra dışı anlatımı ile kült eserler arasında olmaya aday; içsel bir yolculukla "aşka aşık" eden, yarım kalan bir sürgün öyküsü Şiliya.

Roman, ülkesinden ve Şiliya'sından ayrılmak zorunda kalan, Hamburg'un ağır kapitalist ve kültürel çatışmaları içinde aşkını  bıraktığı toprakların özlemi ile boğulan bir adamı anlatıyor. Farklı insan hikâyeleriyle sürgün yaşamının en uç ilişkilerini  yansıtırken; yalnızlığı, suçluluğu, siyasi yozlaşmayı ve hayallerini içtenlikle anlatmanın yanında; okuyucuya şiirsel, felsefi ve psikolojik doyum sağlıyor.

Yorgun, yaralı, yanlız yüreğiyle aşktan hasarlı ruhunu avutmaya çalışan bir adamın kendisiyle hesaplaşması ve "ruh intiharı" ile sarsılacaksınız bu kitapla...
Feride Dalgın

Ülkesinin uzağı “Şiliya”...

Gever, yine tansiyonu yükselmiş bir şehirdi. Üstüne serpiş serpiş yağmur düşüyordu. Ama roman soluksuz bir aşkın takvim yapraklarını döke döke sürüyordu. Devlet tutanaklarına geçen isimlerin öldürüleceği, işkence edileceği günlerde geçer bu aşkın vakti.

Birbirinden uzak yaşamlar, birbirine yakın ölümlerden beterdi. Bazen, ülkenin kokusunu anımsar, bazen bir dağ yamacını, bazen bir kara aksanlı sohbeti, bazen kaçak çayını…

Nereye dönerseniz, bakarsanız, yürürseniz bir özlem olur… Aşk sürgünde, kilometrelerce ötede en çok ölüme benzer. Ve gelir Kırklar Dağı’na; matemin ana yurdunda yürek yakar. “Şilîya” ne toprağa sığar, ne güneşe, ne aya, ne gökkuşağına… Onun ebedi ikametgahı yürektir. Dolanır dilden dile efsane olur.
İrfan Sarı

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 234
Barkod : 9786054794676

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Turgut Türksoy

Kapak Tasarım
Leyla Çelik

Odakitap.com