YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Simya

Düşünsel ve Bedensel Dönüşüm Üzerine

Levent Büyükakar

Cinius Yayınları

%35 indirim
20,00 TL 13,00 TL
3 adet stoklarımızda

Kitap iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde düşünce dünyası hakkında bilgi edinecek, ikinci bölümde ise varlığa ilişkin notlarla karşılaşacaksınız. Bu iki olgu; hem düşünsel dünya ve hem de varlıksal nitelikler, insanı insan yapan temel anahtar niteliğindedir. Bu iki olguyu anlayamazsak, kendimizle ilgili tüm gelişmeleri göz ardı etmiş olur, hayata dair gerçek bir tutum sergileyemeyiz. Çünkü insan, yaradılışı gereği hem zihinsel ve hem de bedensel yeteneklerle donatılmış bir varlıktır. Eğer gerçek yeteneklere ulaşmak istiyorsak, bunun için bilgi çemberinin içinden geçmemiz gerekiyor. İşte bu kitabın hazırlanış nedenlerinden birisi de, bilgiyi alarak, kişisel farkındalık yaratmakla ilgilidir.

Yalnız üstüne basarak belirtmek isterim ki; kişisel dönüşümü gerçekleştirmek için, mutlak suretle psikoloji ilmini az çok tanımanız gerekmektedir. Sonra da varlığa dair bazı temel bilgileri de alarak, bu iki olguyu bütünlük içinde avantaja dönüştürmelisiniz. Bu iki yaşamsal döngüye dair esas konulara bu kitapta rastlayacak, içeriğindeki yöntemlerle kim olduğunuz hakkında bazı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Kitap; genel kitleye hitap etmesi adına, içerik bakımından oldukça sade ve yoğun akademik terimlerden uzak tutulmuştur. Bu sebepten herkesin faydalanabileceği bu eser; kişisel dönüşümü gerçekleştirmek isteyen kişiler için bir yol gösterici niteliğindedir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 148
Barkod : 9786053237938
Odakitap.com