YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Siyahtaki Beyaz

Riyad Tezcan

Değişim Yayınları

%30 indirim
30,00 TL 21,00 TL
3 adet stoklarımızda

Sizce Benim Hayatım Siyah mı Beyaz mı?

Körlük, hemen hemen her kültürde siyah ile özdeşleştirilir. Hiçbir rengin olmadığı koyu bir zemindir ve bütün renkleri örten kalın bir perdedir. Gece de kendini karanlık yüzüyle siyah olarak gösterir ve bütün renkleri renksizleştirir. Yani siyah, beyazın zıddı ve düşmanı olarak konumlandırılır.

Siyah olmadan, beyaz bir şey ifade eder mi peki? Satrancın taşları neden siyah ve beyaz? Piyanoda siyah tuşlar olmasa, beyaz tuşlarla dünyadaki şarkıların sadece yarısını çalabileceğinizi biliyor musunuz? Yine aynı nedenle Hicaz, Uşşak ve Saba gibi nefis makamlardan mahrum kalmayı tasavvur edebilir misiniz? Dünyanın her tarafı gündüz olsaydı biz yine uğraşıp kendimize gece yapmaz mıydık?

O zaman, beyaz da bizim, siyah da. Gündüz de bizim, gece de. İyilik de bizim, kötülük de. Ama yine de beyazı olumlu, siyahı da olumsuz görmekte ısrar eden dostlara şunu sormak isterim. Bu kitabı sona kadar okuyup benim hayatımın hangi renk olduğunu söyler misiniz? Evet, size göre benim hayatım siyah mı beyaz mı? Cevap veriyorum: Benim hayatım biraz hüzün biraz neşeden ibarettir aslında.

Diyeceksiniz ki, kimin hayatı öyle değil ki! Haklı olabilirsiniz. Ama herkes kendi hayatını bilir.

Bu kitapta hüznümü ve neşemi, zorlukları ve başarıları, üzüntülerimi ve sevinçlerimi sizinle paylaşmak istedim. Siz de yer yer hüzünleneceksiniz, eminim. Sonra da neşeleneceksiniz. Tıpkı benim gibi.

İyi okumalar efendim.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 192
Barkod : 9786052083772

Katkıda Bulunanlar

Odakitap.com