sadsad x
asdasd

Socrates Düşünen Spor Dergisi Sayı: 72 Mart 2021

Socrates Dergisi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • İlkay Gündoğan röportajı, Nikola Jokic portresi, Giovanni Guidetti söyleşisi, Oktay Mahmuti'nin de katıldığı yuvarlak masa, Ersu Şaşma'nın rekorlara uzanan hikâyesi... Socrates'in Mart sayısı şimdi ön satışta!

  Socrates'in Johan Cruyff posteri hediyeli yeni sayısının kapağında İlkay Gündoğan ve Pep Guardiola var. 72. sayının Merkez Kort kelimesi ise Zekâ.

  İlkay Gündoğan; Caner Eler ve Arhan Ata Pilavoğlu'na özel bir röportaj verdi. Premier Lig'in en formda oyuncusu İlkay, kariyer gelişiminden Guardiola'yla ilişkisine kadar pek çok detayı Socrates'e anlattı. Oktay Mahmuti, Kaan Kural, Emre Özcan ve Caner Eler'in görüşleriyle katıldığı Yuvarlak Masa'da ise Pep ve benzeri ünlü antrenörler üzerinden 'Dâhi Koçları Miti' tartışıldı.

  Zekâ temalı Merkez Kort'un girişinde Buğra Balaban'ın detaylı Nikola Jokic portresi yer alıyor. Aras Yetiş'in ünlü tenisçi David Goffin'le, Ruhat Akkuş'un yıldız futbolcu Umut Nayir'le, Kaan Demirel'in şampiyon tekvandocu Kübra Dağlı'yla yaptığı özel röportajlar da yine Merkez Kort'ta. Emir Güney'in Fabiano Caruana, Mustafa Kavgacı'nın Candace Parker portreleriyle birlikte... Dergimizin isim babası Brezilyalı efsane Socrates'yi dilimize çevrilen Andrew Downie biyografisinden bir metinle andık.

  128 sayfalık sayıda başka özel dosyalar da var. Boğaziçi Üniversitesi hocalarından Feyzi Erçin, İnan Özdemir'e verdiği röportajda Boğaziçi gündemine dair konuştu. Türk atletizminin yeni yıldızı, sırıkla atlamacı Ersu Şaşma ise Şevket Furkan Erbay'a rekorlara giden hikâyesini anlattı. Dağhan Irak, Justin Fashanu'nun hayatı üzerinden spor tarihinin karanlık sayfalarına baktı. Giovanni Guidetti, voleybol sahası dışında yaptığı çalışmalarla, sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili Nihan Cabbaroğlu'na söyleşi verdi. Toprak Saha bölümünde İlhan Özgen, Liverpool'un simgelerinden Alan Hansen'ı yazdı. Futbol tarihimizin unutulmaz figürlerinden Boduri'nin trajik hikâyesini ise Sevecen Tunç kaleme aldı.

  Başka neler var? İnan Özdemir, NBA'in gizli kahramanlarından Larry Fleisher'ı; Mustafa Taha, Amerikan sporlarının ilk kadın genel menajeri Kim Ng’i kaleme aldı. Tiago Rech, Brezilya alt liglerinde taraftarlıktan kulüp başkanlığına uzanan macerasını Göksenin Çağrı Saraç'a anlattı.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mart 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 22 x 27 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Sayfa Sayısı : 128
  Barkod : 3990000131709

  Katkıda Bulunanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.