sadsad x
asdasd

Sosyal Hizmette Süpervizyon

Daniel Harkness

Nika Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Süpervizyon, hizmet içi eğitim ve personel geliştirme çalışmaları, sosyal hizmet uzmanının işini etkili yapabilmesi için bilmesi ve öğrenmesi gerekenler konusunda sorumluluk paylaşımını içermektedir. Kanıta dayalı uygulamanın kurumlarda hayata geçirilmesi için süpervizyonun kritik rolü ortaya konmuştur ve süpervizyon uygulayıcıları sıklıkla yeni işe başlayan sosyal hizmet uzmanlarına klinik hizmetlerin belgelenmesi ile ilgili olarak eğitim vermektedir ama aynı zamanda bilinmektedir ki sosyal hizmet eğitiminde yasal belgelemeye dair çok az şey öğretilmektedir.
  Kurum bütçelerindeki kesintiler, hizmet içi eğitime ve geliştirme çalışmalarına ayrılan bütçenin de kesilmesi anlamına gelmektedir. Artık kurumlar sosyal hizmet uzmanlarının atölye çalışmalarına, enstitülere ve ulusal toplantılara katılımlarını destekleyecek fon bulmakta zorlanmaktadır. Bunun sonucu olarak süpervizyon; hem çalışanların eğitimi hem de becerilerini geliştirmeleri için en önemli araç haline gelmektedir.
  Bu kitap sosyal hizmette süpervizyon sanatının durumu hakkında bir inceleme sunmakta ve geçmiş resmi eğitimleri ne olursa olsun süpervizyon uygulamaya hazırlanan ve süpervizyon uygulayan meslek elemanlarına hitap etmektedir. Ayrıca süpervizyondan daha üretken şekilde yararlanmak isteyen tüm sosyal hizmet uzmanları, öğrenciler ve süpervizyon alanlar için de, bu eser, oldukça faydalı olacaktır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 24 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 552
  Barkod : 9786257653657

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Veli Duyan

  Yazar Adı
  Alfred Kadushin
  Daniel Harkness

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.