YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Sosyalizm B*k Gibi

Socialism Sucks

Robert Lawson, Benjamin Powell

Kuzey Yayınları

%40 indirim
29,00 TL 17,40 TL
4 adet stoklarımızda

“Kollektivist tarikatın hakimiyeti altına girdiğinde demokrasi kaçınılmaz olarak kendisini yok edecektir.”

Friedrich Hayek

Ekonomiye dair bir yanlış anlama ve bir sosyalist ekonomik sistemi benimsemenin politik sonuçları geçmiş yüzyılda yüz milyonlarca insanı mahvetti ve günümüzdeki benzeri yanlış anlamalar ortadan kaldırılmazsa yüz milyonlarca insanın hayatı daha mahvolabilir. Ayrıca dünya üzerindeki fakirliğin ve eşitsizliğin sebebini yanlış yerde aramak, çözümün gecikmesine yol açmakta, diktatörlerin halkları üzerinde terör estirmesine çanak tutmakta. Bu kitap, sosyalizmin ekonomik, politik ve insani sonuçları hakkında anlayışı daha iyi yaymak için bizim ufak bir katkımız.

“Sosyalizme giren her ülke daha da sefil oluyor; ondan kaçan her ülke zenginleşiyor. İşte bu şu ana kadarki dünya tarihinin bir özeti. Robert Lawson ve Benjamin Powell’ın bu tasasız kitabı bu mesajı ferahlatıcı biçimde okunabilir bir yolla gözler önüne seriyor. Venezüella’nın sefilleşmesinden Gürcistan’ın özgürleşmesine, yazarlar her sosyalist, eski sosyalist, yarı sosyalist ve sosyalist deneyler oldukları sanılan ülkeyi bira bira tadıyor.”

Matt Ridley,
Her Şeyin Evrimi kitabının yazarı

“Saçma sapan bir fikir adına çekilen kitle acılarının trajik bir hikayesi bu; sempati, anlayış ve hiç de az olmayan kara mizahla anlatılmış. Okuyun ve üzülün; okuyun ve gülün; okuyun ve öğrenin.”

Steven Landsburg
Rochester Üniversitesi ekonomi profesörü,
ve Koltuk Ekonomisti kitabının yazarı

 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 216
Barkod : 9786059909624

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Melisa Miller

Kuzey b*kluyor...

Kuzey Yayınları ve tescilli çevirmenleri, ellerine geçirdikleri her kitabı, en başta Dawkins'inkileri b*ka çeviriyorlar. Muhtemelen bu da öyle olmuş, çünkü şu üç satırlık tanıtım yazısı bile, nefis Türkçesiyle, insanın okuma hevesini kırmaya yetiyor!

H
Hakan Erbil  -   23.01.2020
Odakitap.com