YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Su ve Sabun

Virüs, Bakteri, Parazit ve Hastalıklar İçin Eksiksiz Rehber

Bonnie Henry

Pegasus Yayınları

%27 indirim
32,41 TL 23,66 TL
5 iş gününde temin

Soğuk algınlığı, gribal enfeksiyon, salgın hastalık ve ölümcül hastalıklar ile nasıl savaşılır.

Virüs, Bakteri, Parazit ve Hastalıklar için eksiksiz bir rehber

Dünya Sağlık Örgütü'nün salgın hastalıklara ilişkin biriminin danışmanı olarak son yirmi yılını Uganda'da Ebola virüsünden Pakistan'da çocuk felcine, Toronto'da SARS'dan Kuzey Amerika boyunca H1N1 gribine kadar tüm dünyadaki mikropları kovalayarak geçirmiş olan Dr. Bonnie Henry önde gelen bir epidemiyolog (mikrop avcısı) ve halk sağlığı doktorudur. O üç basit kural sunar: Ellerinizi yıkayın, öksürürken ağzınızı kapayın ve ateşiniz olduğunda evde kalın.

Dr. Henry virüslerden bakterilere, parazitlere ve mantara kadar bizi Mikroplar A.Ş.'nin koridorları boyunca gezdiriyor. Konuya ilişkin son gelişmelerin yanı sıra nefes aldığımızda içimize çektiğimiz, yediğimiz ve içtiğimiz maddelerle birlikte bünyemize kattığımız ve hep yanı başımızda bulunan mikroplar hakkında bize kapsamlı bilgiler sunarak mikrop dolu dünyada sağlıklı kalmanın yollarını göstermektedir.

Dr. Bonnie Henry halk sağlığı doktoru, koruyucu tıp uzmanı ve epidemiyologdur. British Colombia Hastalık Kontrol Merkezi'nde Halk Sağlığı Acil Yönetimi Direktörü olarak çalışmaktadır ve Dünya Sağlık Örgütü'nün salgın hastalıklar danışmanıdır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2012
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 267
Barkod : 9786055360573

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
İbrahim Şener

Editör
İbrahim Şener

Odakitap.com
CARADHRAS