YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Sular Kızıl Akacak

Doğan Aydal

Motto Yayınları

%40 indirim
43,00 TL 25,80 TL
33 adet stoklarımızda

Birçok kişinin bir türlü tamamını şekillendirip yorum yapmadığı, yapamadığı Orta Doğu, Filistin, İsrail, su krizi, Kürt meselesi, barajların oluşturduğu fayda ve zararlar gibi birbirinden farklı gibi görünen konuların takdimi çok zordur. Hele ki, kaynayan kazan Orta Doğu gibi bir coğrafyada, sudan sebeplerle savaş çıkarken ve ABD verilerine göre su savaşlarının ilk çıkma ihtimali olan yer iken; hiç kimse, kapalı kapılar ardında yazılmış bir senaryonun sahneye konulduğunun farkında bile değildir.

Orta Doğu’da yapılan hataların ve gelişen birçok olayların, ülkemizdeki olaylara çok benzediğine şahit olduğunuzda, “ülkemizin gerçekten yeni barajlara ihtiyacı var mı?”, “Munzur ve Ilısu Barajlarına farklı bir bakış gerekmiyor mu?”, “Türkiye`nin su politikası, Orta Doğu`yu ve özellikle Filistin-İsrail savaşını nasıl etkiler?” sorularının cevaplarını arayacak ve neticede, ibret için bile yazılması gereken bir bölüm olduğuna siz de inanacaksınızdır.

Birbiriyle bağlantısız gibi görünen konuların, en baştan en sona kadar birbirlerinin parçası olduğunu, esas konunun “SU” olduğunu, kitap tamamlandığında birlikte göreceğiz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 248
Barkod : 9786257107105

Katkıda Bulunanlar

Genel Yayın Yönetmeni
Harun Osmanoğulları

Odakitap.com