YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Tanin Diyor ki

Osman Yıldız

Tün Kitap

%30 indirim
36,00 TL 25,20 TL

31 Mart Vakası’yla 15 Temmuz darbe girişimi arasında o kadar çok benzerlikler var ki… Yüzbaşı Ali Kabuli’nin öldürülmesiyle, Astsubay Halis Demir’in akıbeti adeta birbirinin kopyası. Kurdukları sivil imamlar eliyle ordunun içine sızanlar Meclis’i ve Cumhuriyet’i hedef alırken 31 Mart Vakası’nı tertip edenler Meşrutiyet’i ve Meclis-i Mebusanı hedef almışlardır. Vakanın tertipçilerinden Avanullah ve Fetullah adlarıyla Fetullah Gülen adı bir tesadüften mi ibarettir… Fakat bu imamların birbirleriyle şifreleşirken “Ahrarcı mısın?” sorusunu sormaları da aynı damardan geldiklerinin kanıtı gibidir.

31 Mart Vakası’nın tertipçileri arasında “Ahrar Fırkası”na mensup şahısların olduğunu Tanin her fırsatta tekrar eder. Fakat Mevlanzade gibi şahısların darbe teşebbüsünden sonra yurt dışına kaçıp orada palazlanarak çıkartılan bir afla yurda döner ve tekrar nüfuz kazanırlar… Yargının ve hükümetlerin içine sızmış bu damar, yeniden hayat bulduğunda Tanin’in soluğunu kesmeye çalışır...

Arnavutluk İsyan’ında hata üstüne hata yapan Kamil Paşa, Osmanlı’yı Balkan Harbine sokar. Basına getirilen sansürlerle, Osmanlı’nın zaferden zafere koştuğunu ifade eder… Tanin, devletin büyük bir felaket içine sürüklendiğini haykırır. Onun bu haykırışı, zindan duvarları ve sansürlerle karşılık bulur. İşte bu vakit, Tanin gerçek hüviyetindedir. Yani bir çınlamadır, bir haykırıştır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 449
Barkod : 9786056923852
Odakitap.com