YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Tanrıların Gazabı Kaybolan Hegemonya

F. William Engdahl

Kaynak Yayınları

%30 indirim
28,00 TL 19,60 TL
Stoktan Teslim

"Avrasya'ya tümüyle egemen olacak ve dolayısıyla Amerika'ya kafa tutabilecek güçte bir Avrasyalı ülkenin ortaya çıkmaması şarttır… Amerika için esas jeopolitik ödül Avrasya'dır… Amerika'nın küresel üstünlüğü, Avrasya kıtasındaki hâkimiyetini ne kadar uzun zaman ve ne kadar etkili şekilde sürdüreceğine bağlıdır.”

Zbigniew Brzezinski

“CIA, Fethullah Gülen’e, Afganistan’daki Hikmetyar ya da Bosna’daki Naser Orić gibi mücahitlerden tamamen farklı bir imaj vermeyi seçti. Kan donduran, kafa kesen, insan kalbi yiyen Cihatçı izlenimi hiç yoktu. Fethullah Gülen, dünyaya bir “barış, sevgi ve kardeşlik” figürü olarak sunuldu”

W. Engdahl

“Afganistan'dan Batı'ya kadar büyük eroin güzergâhlarının haritası … üzerine büyük NATO ya da ABD askeri havameydanları haritası konulduğunda …[ve bunlar] ister Suudi destekli El-Kaide, ister CIA'nın Gülen Hareketi olsun … CIA ya da ABD destekli Cihat operasyonları … haritasıyla birleştirildiğinde … NATO’nun Avrasya'daki uyuşturucu-cihat- ayaklanmasının kalbi… ortaya çıkmaktadır.”

W. Engdahl

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 23,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 296
Barkod : 9786051820798

Çevirmen aynı cümlede yer alan iki terimden "Wall Street" i doğru bir şekilde Türkçeleştirmeden almış, ama "City of London"ı tercüme etmiş, "Londra Şehri" demiş. Yanlış. Bu ikincisi de, ABD'deki finans merkezine işaret eden Wall Sreet gibi bir deyim. Yani City of London, Britanya'nın finans merkezine işaret ediyor. Tercüme edilmemesi gerekirdi.

K
Kamil Yıldırım  -   21.12.2017

Kaynak Yayınları tercümenin yazarın hangi kitabından yapılmış olduğunu belirtmemiş. Bütün tercüme kitaplarda tercümenin yazarın hangi kitabından yapılmış olduğu, söz konusu kitabın hangi yayınevi tarafından ve hangi tarihte yayınlanmış olduğunun belirtilmesi gerekir.

K
Kamil Yıldırım  -   21.12.2017
Odakitap.com