YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Tanzimat ve Bulgar Meselesi

Halil İnalcık

Kronik Kitap

%35 indirim
35,00 TL 22,75 TL
4 adet stoklarımızda

“Halil İnalcık’ın doktora tezi olan ve daha 26 yaşındayken tamamladığı ‘Tanzimat ve Bulgar Meselesi’, hala hem içerik hem de yöntem olarak alanında öncülüğünü koruyor. Tanzimat’ın ilanından sonra Bulgaristan bölgesinde çıkan ayaklanmaları, çözümlenemeyen toprak meselelerine ve köylülerin sıkıntısına bağlayan; çift taraflı arşiv ve kaynak araştırmalarına dayanan bir tezdir. Türk tarihçiliğinin Balkan ülkeleri arasında objektif ve bilimsel tahlil kapasitesine öncü olarak oturduğunu gösteren bir araştırmadır. Genç tarihçinin sosyal bilimlerde ulaştığı düşünce ve analiz kapasitesini gösterir.

Halil Hocanın ‘Tanzimat ve Bulgar Meselesi’ aranan, kayıp bir muhalled eserdi. Bir öncü kitaptı. Kronik Kitap bu eseri bir anı baskısı olarak okuyucularına sunuyor.”

- İlber Ortaylı

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 208
Barkod : 9789752430273

O dönemi ve Osmanlı yönetiminin olaylar karşısında yetersiz kalışını güzel bir şekilde detaylı olarak anlatmış Halil İnalcık. Ama kitabın dili ağır bu da okurun zorlanmasına sebep veriyor. Buna rağmen kitaplığınızda bulunup okunması gereken bir eser olduğunu belirtiyorum.

M
Mehmet Ali Alkan  -   09.05.2018
Odakitap.com