sadsad x
asdasd

Tatlı Düşler Durağı

Hayatı Yanlış Yöne Gidenlerin Toplanma Noktası

Nina George

Pegasus Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Hayatın Hep Senin İstediğin Dışında Bir Yöne Gittiyse Önce Bu Durakta Dur ve Hayal Et: Başka Bir Hayat Mümkün mü? Bir Şeyleri Değiştirmek İçin Asla Geç Olmadığını Hatırla. 

  Sevgiden yoksun, mutsuz bir evliliğe hapsolan Marianne, kırk bir yılın ardından artık dayanamayacağı bir noktaya gelir ve hayatını sonlandırmaya karar verir. Kendini Sen Nehri’nin sularına bırakır ama tesadüfen orada bulunan bir yabancı tarafından kurtarılır. Kaldırıldığı hastanede yeniden düşünme fırsatı yakalayan Marianne, gördüğü bir resimden etkilenerek Bretonya sahillerine doğru yola koyulur. 

  Marianne, vardığı ufak kasabada uzun zaman sonra ilk kez, yaşadığını ve huzur bulduğunu hisseder. İştah kabartan lezzetleri, eşsiz atmosferi ve samimi insanlarıyla bu kasaba onun, heyecanı, cesareti, aşkı ve en önemlisi de kendisini yeniden keşfetmesini sağlar. Fakat geçmiş henüz onun peşini bırakmaya hazır değildir ve Marianne’in, evliliğini yoluna koymak ile heyecan verici bir geleceğe adım atmak arasında bir tercih yapması gerekir.  Tatlı Düşler Durağı, hiçbir şey için geç olmadığını ve hayattaki küçük detaylardan keyif aldıkça mutluluğu yakalamanın çok daha kolay olduğunu anımsatan sıcacık bir hikâye.

  “Ye, Dua Et, Sev’in izinden giden, lezzetli ve canlandırıcı bir öykü.” 
  Kirkus Reviews 

   “George okuru bir sahil kasabasındaki manzaralar, sesler ve kokularla kuşatıyor ve Marianne’in yeni tecrübelerine, Breton yaşamına dair zengin tasvirlerle derinlik kazandırıyor. Elizabeth Gilbert ve Isabel Allende hayranları ile yeni başlangıçlar, ikinci şanslar ve kendini sevmenin gücüyle ilgili romanlardan hoşlananlar bu cesur öyküye bayılacak.” 
  Booklist 

  “Bu baştan çıkarıcı ikinci şans romanı, verdiği ‘mutlu bir yaşam her yaşta mümkündür’ mesajı ve gerçekçi detaylarıyla okurları büyüleyecek.” 
  Library Journal

  “George zamanı durduruyor, bir kadeh Muscadet eşliğinde tüketilen istiridyeden, yağlı kouign-amann keklere, elma şarabıyla birlikte yenen deniz tarağından, yerel bir balık yahnisi olan cotriade’ye kadar Bretonya’nın tüm lezzetlerinin tadını çıkarıyor ve insanları şekillendiren bir şehrin gerçek lezzet şölenine kucak açıyor.” 
  The New York Times Book Review 

  “Büyüleyici... Nina George yeniden genç olmanın ne demek olduğunu hatırlatan bir aşk hikâyesi kaleme almış.” 
  San Francisco Book Review 

  “Kadınların, seslerini duyurmak için mücadele ettiği bir zamanda bu samimi öykü, kadınların güç kazanmasının, dikkate alınması gereken önemli bir konu olduğunu hatırlatıyor... Okurlar Bretonya’da yer alan romantik bir Fransız kasabasının büyüleyici atmosferini ve kadınlar kendi potansiyellerinin farkına vardığında ortaya çıkan umudu bizzat keşfedecek.” 
  Woodbury Magazine 

  “Nina George elinizden bırakamayacağınız, sevgi dolu, samimi, muhteşem bir kitap kaleme almış. Tatlı Düşler Durağı, aynı zamanda pek çok hayale dokunduğundan tehlikeli de bir kitap ve okurlarına mesajı şu: Cesur olun, kendi arzularınızı keşfedin ve asla onlardan vazgeçmeyin; her ne olursa olsun bu, sizin hayatınız!” 
  Hamburger Abendblatt 

  “Kitap o kadar güzel yazılmış ki ilk sayfasından son sayfasına kadar elinizden bırakamayacak, Marianne’le acı çekip Marianne’le mutlu olacaksınız. Muhteşem bir okuma deneyimi.”
  Schwäbische Post

  “Nina George’un romanı, yemek pişirme, yeme, içme, dans etme ve müzikle ilgili... Yazar hem komik hem hüzünlü muhteşem bir roman kaleme almış ve masalsı anlatımına rağmen klişelerden uzak durmayı başarmış.”
  Main-Echo

  “Benim için Nina George sözcüklerden oluşan okyanusta muhteşem bir dansçı ve dans ettiği şarkılar özlem, arzulara boyun eğme, kaçan fırsatlar ve bu fırsatları tekrar elde etmekle ilgili. Ne senfoni ama!”
  Frauencoaching.de

  “Tatlı Düşler Durağı, aşk hikâyelerindeki klişelere boyun eğmemeyi çok iyi başarmış. Bretonya’nın harika manzarası ve ilgi çekici karakterler hemen yüreğinize işleyecek. Hayatınızı değiştirmek için hiçbir zaman geç olmadığını gösteren mükemmel bir kitap.”
  Radio Herford

  “Umut, bilgelik ve Bretonya’nın büyüleyici atmosferiyle dolu bu roman, hiçbir şey için geç olmadığını ortaya koyuyor.”
  Pforzheimer Zeitung

  “Romantik, içten bir hikâye.”
  Mindener Tageblatt

  “Etkileyici bir şekilde insanın duygularına hitap ediyor... Nina George muhteşem tasvirleriyle beni Bretonya’ya götürdü ve neredeyse okyanusun kokusunu alabiliyordum.”
  Herzgedanke.de

  “George, taşlı kıyıları, içerisinde çok sayıda kabuklu deniz canlısı bulunan suları ve Kelt kökeniyle Bretonya’yı muhteşem bir şekilde aktarıyor. Romanın mutlu –ve tatmin edici– bir sonla bittiğini söylersem kitabın sürprizini bozmuş sayılmam.”
  The Washington Post

  “Bretonya hayranlarının, kadın erkek ilişkilerine dair romanlardan hoşlananların ve yemek tutkunlarının okuması gerek.”
  Welt am Sonntag


  Nina George, tüm dünyada yayımlanan çok sayıda kitabın yazarıdır. Aynı zamanda yazar hakları savunucusu ve gazeteci olan yazar, hikâye anlatma üzerine dersler vermektedir. Eşiyle birlikte Berlin’de ve Bretonya’da yaşıyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : Almanca
  Sayfa Sayısı : 304
  Barkod : 9786052998151

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Meral Ünalan

  Editor Adi
  Gökçe Güngör

  Yazar Adı
  Nina George

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.