YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Temrin Sayı: 73 - Eylül-Ekim 2015 (Özel Sayı)

Kolektif

Temrin Dergisi

%30 indirim
15,00 TL 10,50 TL 3 iş gününde temin

Temrin Dergisi olarak Alıkul Osmonov’un 100. doğum yıldönümünde çok özel bir sayı hazırladık.

Kırgızların lirik ve klasik şairi Alıkul Osmonov 100 yaşında. Büyük şairin doğum yıldönümü Kırgızistan’da 2015 yılı içerisinde birçok kültürel ve edebî etkinlikle kutlanıyor. Kırgız Devlet Televizyonu Alıkul hakkında programlar, açık oturumlar, edebî röportajlar yaptı.

Ayrıca Alıkul Osmonov’un hayatının konu edildiği “Mezgil cana Alıkul” (Zaman ve Alıkul) filmi televizyon kanalları ve sinemalarda sıkça gösterildi.

Temrin Dergisi ile Alıkul Osmonov’un sesi vatanından binlerce kilometre uzakta kardeş ülke Türkiye’de yankılanıyor. Şairin kendi ağzından yazarlığını anlattığı yazı, şiirlerinin çevirisi ve günlüğü Alıkul Osmonov ile ilgili bugüne kadar ortaya çıkmamış özel bilgileri Türkiye’deki okurlara sunarak şairle ilgili birinci elden kaynakları sizlerle paylaşıyoruz. Özel sayıda birçok yazara yer verdik.

Kırgızistan’da Alıkul Osmonov araştırmalarında kalem oynatan, emek harcayan yazarlardan Abdıcapar Egemberdiyev, Karbalas Bakirov, Zayırbek Acımatov, Pamirbek Kazıbayev, Dogdurbek Yusupov, Sulayman Rısbayev, Kımbat Coldoşeva, Dinara Beyşenaliyeva, Meerim İskakova, Kanıbek İmanaliyev, E. N. Abdırasulova, Aygül Bakeyeva, Zinakan Pasanova, Aysuluu Esen Kızı gibi önemli gazeteci ve yazarların makale, hatıra, röportaj ve yazılarını sizler için derledik.

Yazarın hatıraları, müze evi ve dostlarıyla değişik zamanlarda çekilmiş fotoğraflarını da yine sizlere sunarak bu konuda Temrin olarak güzel bir arşivi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 23,00 x 22,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 73
Barkod : 3990000040798
Odakitap.com