sadsad x
asdasd
Terapi (Ciltli) Yeni

Terapi (Ciltli)

Kültürel Bir Eleştiri

Kemal Sayar

Kapı Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • İnsanın  insanı pek az dinler hale geldiği günümüz dünyasında  psikoterapi eşsiz bir karşılaşma imkânı sunar. Kimileri o odaya  teyit edilmek için gelir; duygu, düşünce ve davranışlar  konusunda uzmanlık kesbetmiş biri onu onaylayıp boşuna  yaşamadığını söylesin, mutsuzluğun yükünü üzerinden alsın  diye bekler.

  Kimisi derinlerindeki mağaralarına gerçekten inmek ve kendi karanlığıyla yüzleşmek isterken kimileri de yalnızca hikâyelerini dinleyecek bir kulak arar. Oysa psikoterapi, sahici bir ilişki ve gerçek bir karşılaşmaya yaslanabildiği ölçüde işe yarar. Sahici bir karşılaşma ise terapistin donanımıyla da ilgilidir. Kendi içine bakmayı bilen, zaaf ve kör noktalarıyla yüzleşebilen; kendisine dayanak kıldığı kuramın eksikliklerini fark edebilen bir terapist, daha sahici bir buluşma gerçekleştirebilir. Nitekim Batı modernitesinin bir ürünü olarak karşımıza çıkan psikoterapi kuramları, insanımıza mahsus incelik ve hassasiyetleri gözden kaçırıp yarardan çok zarar getirebiliyor.”

  Terapi, insanı çevreleyen sosyal ve kültürel bağlam anlaşılmazsa insanın da yeterince anlaşılmayacağını savunan Kemal Sayar’dan psikoterapi kuramlarının arka planlarına, gelişimlerine ve taşıdıkları ideolojik izlere ışık tutan çok kıymetli bir eleştiri. Aynı zamanda daha insancıl, daha toplum ve kültür odaklı bir terapinin inşası gayretinde değerli bir adım.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Kasım 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 14 x 20
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 400
  Barkod : 9786258096316

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Didem Ünal Demir

  Yazar Adı
  Kemal Sayar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.