sadsad x
asdasd

Terk Edenler ve Kalanlar

Elena Ferrante

Everest Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Elena Ferrante günümüzün büyük yazarları arasında. Tutkulu bir sesi, geniş bakış açısı, keskin mi keskin bir gözü var…”

  - Roxana Robinson, The New York Times Book Review  

  “Napoli Romanları” üçüncü cildi Terk Edenler ve Kalanlar’la devam ediyor. Lila, boyun eğmez karakteriyle çalıştığı fabrikada düzenin bozulmasına neden olur. İlk romanı ile büyük başarı yakalayan ve nişanlısıyla evlenme hazırlığında olan Lenü ise, arkadaşının yardımına koşarak daha beter bir karmaşaya yol açar; zira dönem 70'li yıllardır ve faşistler ile solcuların acımasızca savaştığı toplum her kurumuyla tam anlamıyla çözülmektedir.

  Lila içine düştüğü karmaşadan zekâsıyla kurtulmayı ve yeni bir geleceğe yelken açmayı bilir. Gelgelelim görünüşte ideal bir evlilik yapan Lenü, beklenmedik bir açmaz yaşayacak, trajik boyutta bir seçim yapmaya zorlanacaktır...

  “Napoli Romanları” yayınlandığı her ülkede listeleri altüst ederek son zamanların edebiyat olayı haline geldi. Elena Ferrante’nin epik roman dizisinin dördüncü ve son cildi Kayıp Kızın Hikayesi de, çok yakında raflardaki yerini alıyor.

  “Ferrante’nin romanları muazzam detayları ve incelikli psikolojik gerilimiyle adeta ışıyor… ‘Napoli Romanları’ modern zamanların en nüanslı arkadaşlık portrelerinden.”

  - Megan O’Grady, Vogue

  “Bu yıl okuduğum en güzel şey, açık arayla Elena Ferrante… Diğer tüm yazarları gölgede bırakıyor.

  - Richard Flanagan, Booker Ödüllü The Narrow Road to the Deep North adlı romanın yazarı

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İtalyanca
  Sayfa Sayısı : 458
  Barkod : 9786051419572

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Eren Yücesan Cendey

  Yazar Adı
  Elena Ferrante

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.