YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

The Türkler

Yalçın Pekşen

Say Yayınları

%35 indirim
10,00 TL 6,50 TL
3 adet stoklarımızda

Yaratılış söylencesine göre Tanrı 7. günün sonda insanları yaratırken Türkler'i unutmuştu. Ancak dalgınlığını anlayınca , mesai bitiminden sonra fazla çalışma yaparak onları da yaratmaya girişti.

Sonradan 'Türk' adı verilecek bu gruba yaptığı haksızlığı gidermek için fazladan bazı özellikler de eklemek istemiş; işleri düzeltmekten çok bozmaya yarayan değişik bir zeka türü, kara kaş - akara göz ve bıyıklarına tanrısal bir gürlük ihsan eylemiştir. 

Büyük olasılıkla Yüce Mevla işini bitirdikten sonra ortaya çıkardığı eserde bazı eksiklikler de olduğunu fark etti, ama artık zamanı kalmadığı için 'Bunlar da böyle idare etsinler...' diye düşünerek çalışmasına son verdi. 'İdare et abi...' felsefemiz ordan gelir. 

"Yalçın Perşen'in mizah yazıları güncelin mizahına ustaca yaklaşımın örnekledir..." 

- Doğan Hızlan

"Yalçın Pekşen gazete yazarı olarak tanınmasına rağmen aslında iyi bir mizah yazarı. Olayların içindeki mizahı yakalıyor ve sıradan bir olayı bile mizah öyküsü tadında sunuyor. 

- Emre Kongar

" Pekşen'de benim en sevğim yan, bayağılığa düşmeden mizahı ortaya çıkarması, buna karşılık pek mizah yapıyormuş gibi davranmaması... Aslında her zaman mizah yaptığı da söylenemez tabii. Birçoğumuzun gözünden kaçmış ülkemize özgü gariplikleri bulup orataya çıkarma ustası" 

- Haluk Şahin

"Bence Yalçın gazeteciden çok mizah yazarıdır. Acak mizah kitapları yazarak geçinmek söz konusu olmadığı için gazetecilik yapar gibi yapıyor bence. Bunu yaparken kaliteyi de düşürmeden sıradan olayların içinde mizah yazarı gibi davranıyor."

- Melih Aşık

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2006
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 238
Barkod : 9789754685879

Katkıda Bulunanlar

Editör
Özgü Çelik

Düzelti - Redaksiyon
Banu Bozdemir

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
İsmail Gülgeç

Odakitap.com